Chodítko pro postiženého Nikitu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko Crocodile; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Petra  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Petra Dvořáková

ergoterapeutka

Komentář patrona

Pracuji jako ergoterapeut na Klinice dětské rehabilitace FN Motol a Nikita je můj klient. Nikitka je dítě s těžkou kombinovanou vadou, kterou způsobila velmi vzácná genetická mutace. Žije však v milující rodině, která se mu velmi intenzivně věnuje. Díky tomu dělá ve svém vývoji velké pokroky. Nikitka zatím není schopen samostatné chůze, ale má předpoklady k tomu ji zvládnout. Bojí se však samostatného pohybu v prostoru. K tomu, aby mohl chůzi dále trénovat a zbavil se strachu z pohybu v prostoru bez pomoci druhé osoby, mu může pomoci chodítko Crocodile, které je specifické tím, že se dítě může opřít o zadní rám, takže má možnost si zvyknout na otevřený prostor před ním. Rodina si však pořízení drahého chodítka nemůže dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,669 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Nikity, který trpí vzácnou genetickou mutací

Nikita (3 roky) se narodil ve 38. týdnu. Zpočátku bylo všechno v pořádku, druhý den jeho života se však objevily epileptické záchvaty. Nikdo netušil, proč se to tak najednou stalo, až později se ukázalo, že příčinou je mutace genu SCN2. V literatuře je popsáno jen několik pacientů s touto genetickou vadou, proto nám zatím nikdo nedokáže říct žádné prognózy. Naštěstí se lékařům podařilo najít trojkombinaci antiepileptik, takže je Nikita, pokud jde o epileptické záchvaty, stabilizovaný.

Genetická vada má však za následek Nikitův opožděný vývoj, psychomotorickou retardaci a poruchu sluchu i zraku. Nikita se také potýká s výraznou svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, kvůli které sám nestojí ani nechodí, s pomocí to ale zvládne. S posilováním jeho svalů nám hodně pomáhají pravidelné rehabilitace, lázeňské pobyty, hiporehabilitace i ergoterapie. Velkou oporou jsou nám také pracovníci Rané péče EDA.

S Nikitou hodně cvičíme i doma. Nedávno nám bylo doporučeno speciální chodítko, které představuje jak skvělou rehabilitační pomůcku, tak i možnost volného pohybu. Nikita bude nadšený, pokud dostane příležitost volně se pohybovat po bytě. Protože však chodítko stojí více než 20 000 korun, rozhodli jsme se s Nikitovým tatínkem požádat o pomoc. Pro nás je takový výdaj příliš velký.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě