Chodítko pro průzkumníka Jiříčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Radka  Stará
Patron příběhu

Radka Stará

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku Jiříčka, malého bojovníčka, znám dlouhá léta. Vždy, když se s nimi oběma vidím, je to moc fajn. Při každé návštěvě mohu pozorovat, jak Jiřík dělá navzdory dětské mozkové obrně velké pokroky a má z nich obrovskou radost. Je moc šikovný. Od narození s ním maminka cvičí a dochází na různé rehabilitace, díky kterým se dnes zvládne s oporou postavit. Na nožkách vydrží jen chvíli, i to mu ale dokáže vykouzlit obrovský úsměv na rtech. Aby se jednou dočkal svých prvních krůčků, potřebuje pořádně trénovat. Skvělým pomocníkem k takovému tréninku je chodítko, díky kterému by zpevnil své tělo a zjistil, jak funguje samostatná chůze. Mohl by se s ním také samostatně pohybovat mezi jinými dětmi, což teď nemůže. Protože však chodítko není hrazeno z finančních prostředků pojišťoven, žádá maminka o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,261 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jiříčka, který bojuje s postižením dolních končetin

Čtyřletý Jiříček miluje jakoukoli venkovní aktivitu. Je to malý průzkumník a moc ho baví procházky v přírodě. Rád se také zapojuje do her s ostatními dětmi, bohužel s nimi ale nemůže běhat. A někdy je z toho smutný.

Jiříček má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu v diparetické formě, která se projevuje postižením dolních končetin. S oporou nábytku se dokáže postavit a s pomocí druhé osoby zvládne i pár krůčků. Jeho pohyb je však nekoordinovaný a pořád si stoupá na špičky. Podle lékařů je ale vše na dobré cestě a díky pravidelnému rehabilitování a cvičení by se jednou mohl dočkat samostatných krůčků. A kam se nedostane chůzí, tam se dostane po kolínkách. A to rychlostí blesku! Dokonce na nich musí nosit chrániče.

Fyzioterapeuti nyní rodičům doporučili, aby Jiříčkovi pořídili chodítko. Díky němu bude Jiříček posilovat své nohy, zpevní se v oblasti trupu a zjistí, jak funguje opravdová chůze. Konečně také bude moci řádit společně s ostatními dětmi a stane se alespoň trošku samostatnějším. Chodítko je však zdravotní pomůcka, na kterou bohužel pojišťovny nepřispívají. Rodiče Jiříčkovi hradí rozličné terapie a nakupují další zdravotní pomůcky, a tak jim teď na chodítko nezbývají peníze. Proto žádají o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě