Chodítko pro Terezku s těžkým postižením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Magdalena  Marková
Patron příběhu

Magdalena Marková

učitelka

Komentář patrona

Terezka je milá dívenka, která je aktuálně žákyní 4. třídy základní školy speciální. Od prvního ročníku jsem její třídní učitelkou, a tak se mohu, společně s kolegyněmi, radovat z jejích školních úspěchů. Přestože má Terezka těžké kombinované postižení, není těch úspěchů málo. Za největší pokrok považujeme to, že se naučila překonávat strach z okolního prostředí a nových lidí a nyní je z ní zvídavá a společenská holčička. Denně trénuje samostatný příjem potravy, zlepšily se její motorické dovednosti. Čile se pohybuje lezením po kolenou, pokouší se postavit u opory. Rodiče by Terezce rádi pořídili chodítko, které by jí umožňovalo vzpřímený stoj a podpořilo ji v rozvoji nejen pohybových dovedností. Terezka si již chodítko vyzkoušela a poloha ve stoje pro ni byla příjemnou změnou. Chodítko jí umožňuje lepší vnímání okolního světa, lépe navazuje sociální kontakt a navíc je více motivována k novému druhu pohybu. Rodiče v jejich aktivitě podporujeme a oceňujeme, že se stále snaží hledat způsoby, jak rozvíjet Terezčiny pohybové dovednosti. Pořízení chodítka je však už nad jejich finanční možnosti.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 10050 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Terezky, která se chce konečně "rozeběhnout"

Moje desetiletá Terezka se narodila předčasně, už v 8. měsíci, a do života si s sebou přinesla těžké postižení. Náš život se tím od základů změnil.

Nedokáži popsat bolest, jakou jako rodič cítíte, když se díváte na své dítě, které vás vůbec nevnímá. S manželem jsme se ale rozhodli, že uděláme všechno pro to, aby byla naše Terezka šťastná. Poctivě s ní cvičíme, pořizujeme rehabilitační pomůcky, hradíme nákladné rehabilitační pobyty. Díky tomu už naše šikulka dokáže lézt i sedět a s oporou se pokouší o chůzi.

Terezku trápí problémy s páteří, a tak nosí 24 hodin korzet. Díky pojišťovně máme doma vertikalizační stojan, který jí umožňuje být déle ve stoje. Je to ale aktivní děvče a mnohem raději by se hýbala. Proto bychom pro ni chtěli chodítko, které si už vyzkoušela a z něhož byla naprosto unešená. Konečně totiž zažila pocit, kdy se mohla pohybovat v prostoru úplně sama. Přála bych vám vidět ten obrovský úsměv na její tváři.

Chodítko, vhodné pro Terezčin typ postižení, však stojí 56 268 korun, což si bohužel v tuto chvíli nemůžeme dovolit. Péče o Terezku je finančně nákladná, a do toho vychováváme ještě jejího brášku Liborka. Naše úspory už také docházejí, a proto vás moc prosím o příspěvek. S chodítkem se Terezce otevře zcela nový svět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě