Chodítko pro věčného optimistu Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

chodítko; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Marcela  Botošová
Patron příběhu

Marcela Botošová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Davídek je syn mé kamarádky a kolegyně. Narodil se s vývojovou vadou mozku, nechodí ani nemluví, ale je to šťastný a usměvavý chlapeček. Plazí se a válí sudy, je velmi zvídavý a rád prozkoumává okolí. Žije v milující rodině, kde se o něj s láskou starají. Bohužel se ale i díky financování různých terapií rodina dostala do finančních problémů. Davídek by nyní potřeboval nové chodítko, neboť z toho stávajícího již vyrostl. V chodítku je velmi šťastný – je to pro něj nový způsob, jak prozkoumávat svět.

Společně jsme vybrali
celou částku 56,389 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, usměvavého a zábavného Davídka

Davídek se narodil koncem června roku 2008. Domů jsme si nesli krásné zdravé dítě a neočekávali jsme, že by se na tom mělo něco změnit. Když měl však Davídek 4 měsíce, všimli jsme si, že se nevyvíjí tak, jak by měl. Magnetická rezonance záhy odhalila, že náš chlapeček trpí vývojovou vadou mozku. Vyšetření ale neodhalilo, co je její příčinou.

Davídek má dnes 10 let a je to naše usměvavé a šťastné dítě. Díky intenzivním rehabilitacím už umí sedět v tureckém sedu – z toho máme obrovskou radost. Bohužel zatím nedokáže chodit, ale umí ukázkově válet sudy a právě trénuje plazení. Společně jezdíme na hipoterapii, muzikoterapii, cvičíme dle Bobatha a Vojtovy metody, v bazénu jsme také jako doma.

V lednu roku 2013 jsme mu mohli díky příspěvku pořídit speciální chodítko, ve kterém získal úplně jiný pohled na svět. Okamžitě si ho zamiloval a trpělivě se v něm učí chodit. Bohužel nám už z chodítka vyrostl a potřebuje nové. Chodítko mu pomáhá jak z rehabilitačních důvodů, kdy Davídek trénuje hrubou motoriku, tak i z psychických důvodů, kdy je nesmírně šťastný, jakmile se mu podaří se dostat tam, kam chtěl. Nové chodítko ale stojí spoustu peněz, které momentálně nemáme. Proto prosíme příznivce Patrona dětí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě