Chůze bez pomoci není pro Ellenku samozřejmostí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

multifunkční vzpřimovací rám Baffin Trio; dar poskytuje Medesa

Obrázek daru
Mgr. Jolanta Pietrová
Patron příběhu

Mgr. Jolanta Pietrová

Pracovnice ve školství

Komentář patrona

Ellenku a jeji rodiče znám několik let, nyní jsem Ellenčina třídní učitelka.

Je to je veselá, usměvavá dívka, kterou zajímá dění okolo. Má moc ráda hudbu, která ji doprovází téměř na každém kroku. Osoby, které o ni pečují, jí stále zpívají. Elli je schopná si zapamatovat melodie i slova a často si písničky pobroukává. Komunikace s Ellenkou ale bývá vzhledem k jejímu postižení někdy velmi složitá.

V průběhu let se Elli mění po psychické, ale také a zejména po fyzické stránce. Roste a manipulace s ní je obtížnější. Velice mě nadchl nápad pořídit pro Ellinku elektrické polohovací zařízení. Zařízení se dá využit jako křeslo během denních zájmů, při různých aktivitách a také nastavit do vertikalizační polohy. Jeho součástí je navíc pracovní deska, kterou bychom určitě využili v hodinách.

Myslím si, že pro Elli pořízení stojanu by bylo velmi vhodné a přínosné. Naším hlavním cílem je podpora jejích zájmů, radosti a rozvoj celé osobnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,999 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Jak Ellenka roste, rehabilitace s ní jsou stále těžší, aby se stále zlepšovala v pohybu, pomohl by jí speciální elektrický rám

Ellenka je mladá slečna se zápalem pro hudbu. Miluje písničky a ráda si hraje se zvukovými hračkami. Bydlí s maminkou, tatínkem, sestřičkou a bráškou v malém městě v podhůří. Každodenní život je pro ni ale složitější než pro jiné děti, protože má mentální i fyzická postižení.

„Dcerka jako miminko strávila v nemocnici čtyři měsíce, měla rozsáhlý absces mozku. To způsobilo těžké tělesné a mentální postižení a těžkou formu epilepsie. Nedílnou součástí našeho každodenního života se staly rehabilitace, které se, jak Ellenka roste, ale stávají stále náročnějšími. Elli chodí do speciální školy a vzhledem k jejím potížím je nutné, aby měla stále k dispozici asistentku. Kromě intenzivních neurorehabilitací by Ellence mohlo velkou měrou pomoci i elektrické polohovací zařízení pro sezení a vertikalizaci. Našim cílem je udělat pro Ellenku maximum, aby byla šťastná, spokojená a nezhoršovaly se její zdravotní problémy,“ popisuje situaci maminka Bětka.

Pravidelná rehabilitace podpořena správným sedem a stojem, který umožní tato kompenzační pomůcka, pomůže Ellence zkvalitnit a udržet její pohybové aktivity. Ellenka s pomocí chodí, ale velmi těžkopádně, pomalu a shrbeně. Zařízení by jí pomohlo zpevnit celé tělo, což by prospělo také jejímu dýchání a dalším tělesným funkcím.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě