Čistička vzduchu pro brýlatou Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Kvintová
Patron příběhu

Mgr. Markéta Kvintová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Markétku a její maminku jsem poznala v rámci svého zaměstnání sociální pracovnice. Děvčata žijí pouze spolu, otec se na výchově nijak nepodílí a neposílá ani výživné. Maminka se potýká s nedostatkem financí a také s velkou nepřízní osudu, kdy musí čelit několika zdravotním obtížím. Protože je maminka na Markétky výchovu opravdu sama (příbuzné, kteří by pomohli, nemá), potřebuje se dát zdravotně co nejdříve do pořádku, aby mohla opět nastoupit do zaměstnání. Nyní ale musí vyřešit problém, kde sehnat peníze na čističku vzduchu, kterou Markétka akutně potřebuje. Bez ní bude pořád nemocná a její respirační onemocnění se budou jenom zhoršovat. Věřím, že dárci projektu Patron dětí jim pomohou. Holky si to zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,350 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Markétky, kterou trápí různá respirační onemocnění

Tříletá Markétka je veselý a usměvavý skřítek, který je pro mě vším. Chodí už do školky, kde je moc ráda. Markétka má bohužel zrakovou vadu a musí nosit brýle. Já si ale myslím, že jí to v růžových brejličkách moc sluší. Zanedlouho ji čeká operace kvůli zvětšeným nosním mandlím a ani jedna z toho moc velkou radost nemáme. Ale co se dá dělat.

Markétka je často nemocná. Trápí ji alergie a různé respirační problémy. Máme už za sebou ozdravný pobyt v léčebně, kde se jí trošku ulevilo. V našem bytě je ale plíseň, takže dlouhodobá úleva to nebyla. S plísní se snažím bojovat, ale zatím tu potvoru nemůžu porazit. Markétka by měla mít čističku vzduchu, která by jí usnadňovala dýchání, její pořízení ale není v mých finančních možnostech. Hodně mě to trápí, protože dívat se na dcerku, které se špatně dýchá a sípe, je hrozné.

O Markétku se starám sama. Její otec o ni nejeví zájem a bohužel mi na ni ani neposílá výživné. Každé 4 měsíce na něj podávám trestní oznámení, zatím však bez výsledku. S Markétkou jsme před nějakým časem bydlely v azylovém domě a nyní jsme v sociálním bytě. Ze všech sil se snažím, abych jí zařídila útulný a bezpečný domov, ale bez čističky vzduchu se o bezpečném domově mluvit nedá.

Potíže s penězi jsme dříve tolik neměly, protože jsem pracovala jako zdravotní sestra. V současné době mám ale spoustu zdravotních problémů, kvůli kterým jsem v pracovní neschopnosti. Finanční tíseň tak na mě dopadá plnou vahou. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Bez vaší pomoci čističku pořídit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě