Čistička vzduchu pro sympaťáka Samíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Jana Drážková
Patron příběhu

Jana Drážková

vedoucí SAS Korálek

Komentář patrona

Samíkova maminka je naše klientka, a tak často docházíme k nim do domácnosti. Rodiče mají dva hodně veselé chlapce - Adámka (6 let) a Samuela (4 roky). Adámek má ADHD, dysfázii a zrakovou poruchu. Samuel má astma a těžkou zrakovou poruchu. Jejich dům bohužel disponuje nevyhovujícím kotlem, jehož funkčnost se musí neustále kontrolovat. Jelikož je již starý, často vypouští zplodiny, které se šíří do obyvatelné části domu. Samuel se v důsledku toho často dusí a nemůže dýchat. Maminka mu tak musí dávat přes inhalátor velmi silné dávky léků. Než bude rodina finančně schopná pořídit si nový kotel, musí sehnat pro Samíka čističku vzduchu. Ta malému šikulovi pomůže v tom, aby žil v lepším a zdravějším domově a mohl v noci klidně spát.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,371 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh nemocného Samíka

Našemu synovi Samuelkovi jsou 4 roky. Od jeho narození ho ale stále něco trápí, a to od koliky přes pravidelné záněty průdušek až po laryngitidu (zánět hrtanu). Do jeho tělíčka se tak už od raného věku cpe velké množství antibiotik a kortikoidů, v jejichž důsledku ale trpí vysokým cholesterolem a chudokrevností. V lednu tohoto roku mu navíc na alergologii zjistili alergii na prach a roztoče. Následné diagnostikování astmatu už pro nás bylo jen třešničkou na našem pomyslném dortu hrůzy. U tak malého dítěte je tento výčet nemocí prostě děsivý.

Samík je ale veselý a šikovný chlapeček. Moc rád chodil do školky, ale kvůli svým nemocem už ji navštěvovat nemůže. Hodně ho to trápí, ve společnosti jiných dětí je rád. Samík má ještě staršího brášku Adama, ke kterému sudičky také nebyly zrovna hodné. Adámek totiž trpí vývojovou dysfázií a ADHD. Jsou to ale naši milovaní kluci a s manželem víme, že to společně všechno zvládneme.

Naše rodina se teď však dostala do finanční tísně. Byli jsme totiž podvedeni při koupi rodinného domku. Ukázalo se totiž, že dům, který měl být cihlový, je v základech dřevěný. Navíc byl napadený dřevomorkou, takže jsme museli zbourat celou spodní část a postavit novou. Pro nás to bohužel znamenalo velkou finanční zátěž a nyní jsme v situaci, kdy nemůžeme Samíkovi koupit čističku vzduchu, kterou kvůli svým alergiím a astmatu nutně potřebuje.

Samíka často přepadají silné astmatické záchvaty, ze kterých se někdy dostává i 3 dny. Pravidelně sice užívá inhalační léky, ale jakmile ho jen trošku něco rozdráždí, trvá opravdu dlouho, než se mu uleví. Čistička vzduchu by mu pomohla k tomu, aby k podráždění docházelo co nejméně. Bohužel teď ale není v našich finančních možnostech čističku pořídit. Proto prosíme o pomoc touto cestou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě