Čistý a bezpečný domov pro nemocného Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájem na 3 měsíce

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Doležalová
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Doležalová

sociální koordinátorka

Komentář patrona

Adámka jsem poznala na klinice dětské onkologie, kde podstupuje léčbu. Je to totiž onkologicky nemocný kluk. Adámkův zdravotní stav klade nároky zejména na prostředí, ve kterém žije. Z důvodu těžké imunodeficience potřebuje mít vlastní pokoj bez plísně a s vyhovujícím vybavením. Aby mu maminka takové prostředí mohla dopřát, potřebuje nemalé finanční prostředky, které však jako samoživitelka nemá. Pokud jí však pomůžeme s úhradou nájmu nejméně na 3 měsíce, bude ze svého platu schopná celý byt zrekonstruovat a dopřát tak Adámkovi prostředí, které ke svému uzdravování potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, který se pere s rakovinou

Adámek v září oslaví své 13. narozeniny. Do začátku tohoto roku byl zdravým dospívajícím klukem, pak ho ale začala bolet záda a klouby. Opakovaně jsme byli u jeho lékařky, ta nás však vždycky poslala domů s antibiotiky. Nakonec jsem to už nevydržela a odvezla Adámka do nemocnice. Tam mému synkovi našli zhoubný nádor ve varleti, 4. stádium rakoviny. Metastázy měl na plicích i v dutině břišní. A tak začal jeho boj o život.

Adámek má dnes za sebou 6 cyklů chemoterapie a operaci, která spočívala v odstranění lymfatické tkáně, v níž se vyskytovaly metastázy. Adámek je tak aktuálně v nemocnici, ale vypadá to dobře. Zdá se, že ložiska v bříšku byla zničena a chemoterapie zabrala. Tak nám držte palce, aby tomu tak bylo i nadále.

A proč vám tohle všechno vlastně vyprávím? V době, kdy Adámek podstupoval chemoterapii a chystal se na operaci, jsme dostali výpověď z bytu. Vnučka majitele se totiž bude vdávat a potřebuje bydlení. Naštěstí se mi podařilo najít byt nedaleko toho současného, kam se budeme v průběhu července stěhovat. Blízko nás žije i má dospělá dcera, což je skvělé. Hodně mi totiž pomáhá. S její pomocí i pomocí mých přátel se mi podařilo uhradit kauci na byt a za to jim jsem nesmírně vděčná. Náš nový byt je ale starý a spousta věcí potřebuje opravit. Když však zaplatím nájem a další nezbytné výdaje, už mi z platu žádné peníze nezůstanou.

Pro Adámka je důležité, aby se vrátil do čistého a hygienicky vhodného prostředí, které tam zatím není. Abych mu ho ale mohla vytvořit, potřebuji vaši pomoc, proto vás moc prosím o finanční podporu s úhradou nájmu na 3 měsíce. Díky tomu budu moci za ušetřené peníze dát celý byt do pořádku. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě