Cyklovozík pro autistu Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cyklovozík; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Božičevičová
Patron příběhu

Mgr. Jana Božičevičová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Šimonka a jeho maminku, která ho vychovává sama, znám z rané péče – jsem jejich klíčový pracovník. Šimonek je moc milý, i když poněkud živější chlapec. Protože trpí poruchou autistického spektra spojenou s hyperaktivitou, nemá to s ním maminka vůbec snadné. I přes všechny své obtíže je to ale velký výletník, který má moc rád výlety na kole. Při této aktivitě je velmi spokojený a moc si to užívá. Ještě minulý rok jej maminka mohla vozit v cyklosedačce a jezdit s ním na dlouhé trasy. Jízdou na kole trávili několik hodin denně, od jara do podzimu. Nyní je však Šimonek na cyklosedačku velký a těžký. Šimonkovi by proto velmi pomohlo, kdyby měl cyklovozík. Ten by jemu i mamince umožnil věnovat se aktivitě, kterou oba milují. Vzhledem k tomu, že je maminka samoživitelka, nemůže si nyní dovolit vynaložit náklady spojené s nákupem takového vozíku. Protože mně samotné Patron dětí umožnil požádat o pomoc pro mého syna, rozhodla jsem se šířit jeho poselství a pomoci Šimonkovi a jeho mamince jako patronka jejich příběhu. Věřím, že když spojíme své síly, podaří se nám vybrat dostatek peněz, za které budeme moci cyklovozík pořídit. A jednoho kluka tak uděláme opravdu šťastným.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,307 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Šimonka, který miluje vítr ve vlasech

Pětiletý Šimonek se narodil jako zdravý kluk. Hezky rostl a vyvíjel se srovnatelně se svými vrstevníky. První dva roky jeho života jsem tak doma měla spokojené dítě. Pak se ale vše změnilo.

Šimonek nejprve přestal reagovat na své jméno, nezajímaly ho pohádky ani říkanky. Když se z něčeho radoval, třepal ručkami, když se mu něco nelíbilo, zacpal si uši. Nic takového předtím nedělal. Později už si nechtěl hrát s ostatními dětmi, raději byl sám. Přestal mi také úplně rozumět, nedokázal vyjádřit, co chce ani co ho trápí. Obávala jsem se, že se jedná o poruchu autistického spektra, a mé obavy se bohužel potvrdily s Šimonkovým nástupem do školky.

Šimonek dnes vnímá svět kolem sebe jinak než ostatní. Nemluví, dorozumíváme se spolu pomocí gest, ukazování a obrázků. Pořád je to však úžasný a inteligentní kluk, který má rád dětská hřiště. Mnohem raději má ale jízdu na kole - Šimonek je totiž nesmírně šťastný, když cítí vítr ve vlasech. Doposud jsem ho vozila v cyklosedačce, ze které mi už bohužel vyrostl. Proto bych mu ráda pořídila cyklovozík, ve kterém budeme moci opět společně poznávat svět. Protože je však pořízení cyklovozíku nad moje finanční možnosti, rozhodla jsem se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě