Cyklovozík pro Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální cyklovozík; dar zajišťuje Benecykl.cz

Obrázek daru
Bc. Radka  Chudomská, DiS.
Patron příběhu

Bc. Radka Chudomská, DiS.

klíčová pracovnice rodiny - Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s.

Komentář patrona

Martínka znám od roku 2016, kdy jsem se stala klíčovou pracovnicí rodiny. Martínek je milý chlapeček, který trpí velmi závažným poškozením mozku, epilepsií a vadou zraku. U Martínka je velmi výrazně poškozená jemná i hrubá motorika. Z tohoto důvodu se neobejde bez různých kompenzačních pomůcek. S Martínkem rodiče několikrát denně rehabilitují, pravidelně navštěvují lázně. Na pořízení nového cyklovozíku jim už ale peníze nezbývají. Pro rodinu je však velmi důležité trávit čas společně a aktivně. Pomozme jim.

Společně jsme vybrali
celou částku 55,280 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Martínek jezdit s rodinou na cyklovýlety

Martínek je dvouletý chlapeček, který bojuje s těžkou vývojovou vadou mozku a epilepsií. Jeho vývoj je tak oproti vrstevníkům výrazně opožděný. Dokáže se sám otočit na bříško a zpátky na záda, to je ale bohužel všechno. Nesedí, nechodí, jídlo může pouze mixované.

Jsme sportovně založená rodina, hodně jezdíme na kole. Martínek má dva starší zdravé sourozence a společně všichni jezdíme na cyklovýlety. Martínka vozíme v cyklovozíku, který připojíme za kolo. Náš současný cyklovozík už ale Martínkovi nevyhovuje, je pro něj příliš malý. Na nový však nemáme dostatek peněz. Martínkova léčba je pro nás hodně nákladná, financujeme i lázeňské pobyty a rehabilitace, na nic dalšího tak v tuto chvíli nemáme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě