Cyklovozík pro pohodáře Lukyho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cyklovozík; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Vendula  Fürstová
Patron příběhu

Vendula Fürstová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Lukáška, který trpí svalovou dystrofií, znám už pár let. Je to syn mé nejlepší kamarádky. Luky není zrovna moc komunikativní, potřebuje čas, než si zvykne na nové lidi kolem sebe. Když jsem se proto seznámila s jeho maminkou, chvíli mu trvalo, než se se mnou skamarádil. Moje dvojčata, která jsou o rok mladší než on, ale přijal téměř okamžitě. Luky je takové naše zlatíčko. Řekne si o objetí a pusu, říká mi nejmilejší tetičko. Nemá to ale vůbec snadné a jeho rodiče také ne. Lukáškova maminka je neskutečně silný člověk, který si nikdy nestěžuje a má pořád dobrou náladu. Dívám se na ni s obrovskou úctou, obdivem a respektem. Luky na podzim loňského roku prodělal operaci páteře. Měl totiž velké bolesti zad, nemohl sedět ani ležet. Po operaci, která se naštěstí zdařila, musel několik měsíců jen nehybně ležet. Dnes už se může pohybovat ve vozíku, jakmile v něm ale sedí déle, začnou ho znovu hodně bolet záda. Momentálně je tak nereálné vzít ho někam na výlet. Vyzkoušel si ale cyklovozík od firmy BENECYKL, ve kterém je mu dobře. Zatím ho má jen půjčený, rodiče by mu ale rádi pořídili jeho vlastní. Protože se ale jedná o obrovský výdaj, prosí s mojí podporou o pomoc vás. Díky cyklovozíku bude Luky moci opět zažívat radosti života, a to bez bolesti.

Společně jsme vybrali
celou částku 62,190 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Lukyho, který trpí svalovou dystrofií

Šestnáctiletý Lukášek je veselý, hodný a milý kluk, který letos se skvělými výsledky ukončil základní školu. Jsem na něj ohromně pyšná. Luky je velmi společenský a má hodně kamarádů, kteří s ním rádi tráví svůj čas, a za to jsem moc ráda. Díky nim si může alespoň částečně užívat pocit, že je normální dospívající kluk.

Luky se narodil jako zcela zdravé dítě. Ve třech letech mu ale k obrovské bolesti nás, jeho rodičů, byla diagnostikována svalová dystrofie. Jedná se o onemocnění, jehož důsledkem je postupné oslabování všech svalů na těle.

V momentě, kdy nám lékaři tuto diagnózu sdělili, se nám život otočil vzhůru nohama. Když jsme se ale vzpamatovali z prvotního šoku, začali jsme hned zjišťovat, co všechno můžeme udělat proto, aby nemoc nepostupovala příliš rychle. Bohužel se toho ale moc udělat nedá. A tak se alespoň snažíme o to, aby měl náš syn život plný zážitků a hezkých momentů. Luky je od svých osmi let upoután na invalidní vozík, to nám ale nebrání jezdit společně na výlety nebo trávit čas s přáteli. Děláme zkrátka všechno pro to, abychom náš čas vyplnili smysluplnými aktivitami.

Luky ale nedávno podstoupil operaci páteře, po které se stále ještě zotavuje. V souvislosti s tím však vyvstal problém, že nevydrží sedět ve svém invalidním vozíku. Vozík totiž nedokáže dostatečně stabilizovat jeho tělo, takže je v něm Luky zkroucený, což mu způsobuje velké bolesti zad. Měli jsme ale možnost vyzkoušet si cyklovozík od společnost BENECYKL a byli jsme z něj nadšení. Luky si v něm spokojeně hověl a odmítal ho opustit, proto jsme si ho na nějaký čas vypůjčili a aktuálně jej používáme. Samozřejmě ho ale budeme muset vrátit.

Jediné, co si teď opravdu nepřejeme, je to, aby se Luky musel zase kroutit ve svém starém invalidním vozíku. Rádi bychom mu proto pořídili vlastní cyklovozík, protože ale stojí více než 60 000 korun, prosíme o pomoc vás. Luky cyklovozík použije ve škole, doma, na výletě, zkrátka všude. Bez něj bude muset trávit většinu času doma, v posteli. A to je to, co nesmíme dopustit.

Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek. Děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě