Cyklovozík pro smíška Tobíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cyklovozík; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Markéta  Kocourková
Patron příběhu

Markéta Kocourková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Tobíkovou maminkou se známe už od dětství. Pojí nás dlouholetý přátelský vztah. Bydlíme nedaleko sebe, takže se pravidelně vídáme a chodíme společně i s mou dcerou na procházky. Tobík je usměvavý chlapec, který si toho už hodně zažil. Je to ale bojovník a se životními překážkami se statečně pere stejně jako jeho rodiče. Má štěstí, že žije v milující rodině, která se pro něj snaží dělat vše, co je jen v jejich silách. Maminka s ním denně poctivě cvičí a jen díky ní se dnes Tobík dokáže přetočit alespoň na bříško. Moc bychom si teď pro něj přáli vozík za kolo, díky kterému by mohl se svými rodiči podnikat více výletů, poznávat svět kolem sebe a dále se rozvíjet. Proto zkoušíme štěstí zde a velice prosíme o podporu a pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 43,650 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého hypotonického synka

Tobík je šikovný dvouletý chlapeček, který to má už od svého narození hodně těžké. Protože vdechl zkaženou plodovou vodu, přestal dýchat. Bohužel se zastavilo také jeho srdce, proto mu lékaři museli s příchodem na svět pomoci císařským řezem. Trvalo dlouhých 8 minut, než se jim Tobíka podařilo oživit. Několik následujících dní byl v umělém spánku, ve kterém ho bohužel přepadaly křeče. První potvrzenou diagnózou tak byla epilepsie.

Protože byl Tobík po celou dobu sondován, nevyvinul se u něj sací reflex. Neuměl ani polykat, proto mu byla v pěti měsících zavedena PEG sonda, kterou jsem ho krmila rovnou do žaludku. Časem se naštěstí polykat naučil, takže mu letos v lednu byla sonda vyndána. Protože ale ještě neumí kousat, jídlo mu mixuji. Věřím však, že se to časem naučí.

Další diagnóza, se kterou musíme bojovat, je svalová ochablost, tzv. hypotonie. Kvůli ní Tobík neudrží hlavičku, neleze, nesedí, nechodí ani nemluví. Aby se to jednou zlepšilo, pravidelně spolu rehabilitujeme. Vozím ho také na canisterapii, hipoterapii a logopedii. Společně jsme také byli už 2x v lázních, kde můj malý šikula poctivě rehabilitoval.

Tobík je navzdory všem svým potížím společenský kluk, který je rád, když se kolem něj něco děje. Nejvíce ze všeho ho ale fascinují cyklisté. Vždy, když kolem něj nějaký projede, celý se rozzáří. A protože si s manželem přejeme, aby někdy zažil pocit „jízdy“ na kole, chtěli bychom mu pořídit cyklovozík. Tobík totiž v sedátku na kole sedě nemůže, takže je cyklovozík připojený ke kolu jedinou možností, jak mu dát příležitost cítit vítr ve vlasech.

Pořízení cyklovozíku ale není levnou záležitostí. Jeden takový vozík stojí více než 40 000 korun, které v tuto chvíli v rodinném rozpočtu nemáme. Proto vás prosíme o příspěvek. Díky cyklovozíku budeme moci trávit náš společný rodinný čas aktivně, což jsme doposud nemohli.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě