Cyklovozík pro velkou výletnici Káťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vozík za kolo Benecykl; dar zajišťuje Benecykl.cz

Obrázek daru
Petra  Horká
Patron příběhu

Petra Horká

vedoucí terapeut

Komentář patrona

Kačenka dochází do našeho centra na hipoterapii a rehabilitaci. Známe ji již třetím rokem. Je to stále usměvavá a veselá slečna, která miluje koně, je ráda ve společnosti a ráda se zapojuje do nových aktivit. Kačenka vyrůstá v harmonické, vtipné a velmi aktivní rodině. Její stav se bohužel za poslední dobu zhoršil kvůli tomu, že rychle vyrostla a její pohybový aparát na to nereaguje zrovna příznivě. Kačenka se pohybuje po kolenou nebo pomocí vozíku, který je ve spoustě situacích velmi omezující. Pořízení Benecyklu by pro Kačenku a celou její rodinu znamenalo úplně nové možnosti, především co se týká rodinných a společenských aktivit. Kačenka vyrůstá se zdravým dvojčetem, bratrem Tomem. Pojí je úzký sourozenecký vztah. Cyklovozík by jim umožnil trávit společný čas aktivně.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Káti příběh očima její maminky

Naše dcerka Káťa přišla na svět před 10 lety spolu se svým bráškou Tomáškem. Tomášek se narodil jako zdravý kluk, u Kačky ale bohužel nastaly porodní komplikace – byla přidušená a došlo k poškození mozku – v důsledku čehož se u ní objevila dětská mozková obrna. Lékaři jí nedávali vůbec žádnou šanci na to, že by jednou mohla vést plnohodnotný život.

V necelých 4 letech však Káťa nastoupila společně s Tomem do školky, mezi zdravé děti. Stále sice nechodila, pohybovala se pouze po kolenou a špatně mluvila, ale ve školce to nevadilo. Měla k sobě asistentku a moc se jí tam líbilo. Mezi zdravými dětmi si vůbec neuvědomovala, že je trošku jiná než ony. V šesti letech se dokonce dostala tak daleko, že s oporou, kdy jsme ji drželi za ruce, dokázala chodit. Všechno vypadalo velmi dobře. Asi v 7 letech se bohužel přidala epilepsie, ale s pomocí léků ji zvládáme.

Káťa nyní půjde do 4. třídy. Vůbec nechodí, pohybuje se na invalidním vozíku, špatně a pomalu mluví. V posledních dvou letech nám totiž hodně a rychle vyrostla. Káti mozek to nedokázal zpracovat, takže došlo k velkému zhoršení jejích pohybových schopností. I přes každodenní cvičení a posilování má zkrácené šlachy pod koleny. Začaly se jí také kroutit kotníky, proto už má problém udržet se na nohou. Doma se tak pohybuje po kolenou, na nohou se stát bojí. Kvůli svému pohybovému handicapu potřebuje celodenní dohled.

Po psychické stránce je Káťa naštěstí v pořádku. Zažíváme spolu spoustu legrace, můžeme si o čemkoli povídat. Moje holčička má ráda kolektiv, miluje koně a ráda jezdí na výlety. Nedávno jsme měli možnost vyzkoušet cyklovozík a velmi nás nadchl. Káťa je už veliká a pohyb na invalidním vozíku není vždy kvůli terénu možný, proto by nám tento vozík díky svým velkým terénním kolům usnadnil pohyb v přírodě. Mohli bychom ho připojit ke kolu a vyrazit na pořádný cyklovýlet. Používali bychom ho i v zimě, kdy pro nás průjezd sněhem s vozíkem není jednoduchý. Jako rodina rádi trávíme čas venku a díky cyklovozíku bychom tak mohli být všichni 4 více spolu.

Naším velkým snem je postavit Kačenku na nohy. Moc bychom si přáli, aby byla samostatnější a mohla se pohybovat třeba pouze za pomocí chodítka či berlí. K tomu ale vede ještě dlouhá cesta a my jí jako rodina budeme ze všech sil pomáhat, aby se ke svému snu dostala co nejblíž.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě