Danečkovi na čističku vzduchu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Petra  Přenosilová
Patron příběhu

Bc. Petra Přenosilová

poradce rané péče

Komentář patrona

S Daníkem a jeho rodinou se znám přes 2 roky. Pracuji jako terénní pracovník rané péče a Daníka navštěvuji zhruba jedenkrát za 1,5 měsíce. Vozím mu různé pomůcky na podporu vývoje a současně se snažím být oporou pro jeho rodiče. Podle lékařů by měl být Daník v co nejčastějším sociálním kontaktu, takže ideální je pro něj pobyt ve školce. Je mu tam navíc poskytována logopedická péče a ergoterapie. Když má ale Daník horší den, tak do školky nechodí, protože propláče celé dopoledne. Někdy také dostane plačtivý záchvat a maminka si ho musí ze školky vyzvednout dřív. Protože Daník trpí na alergie a rýmy, potřeboval by čističku vzduchu. Ta by zlepšila jeho zdravotní stav, pomohla mu překovat období plné poletujícího pylu a zkvalitnila jeho spánek.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,370 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Náš příběh začíná jako každý jiný. V roce 2012 se nám narodil krásný chlapeček Daneček. Do dvou let se vyvíjel úplně ukázkově. Nebyl výrazněji nemocný, prostě zdravé dítě. Zhruba ve dvou letech jsme si ale začali všímat odchylek v jeho mentálním vývoji. Slovíčka, která se do té doby naučil, se pomalu vytrácela. Přestal se nám dívat do očí, objevily se časté výkyvy nálad. Přepadaly ho záchvaty vzteku, které trvaly několik hodin. S podezřením na autismus jsme celou záležitost začali řešit. Různá psychologická vyšetření však diagnózu nepotvrdila ani nevyvrátila.

Momentálně je Danečkovi 5 let, mentálně je ale na úrovni dvouletého dítěte. V současnosti máme potvrzenou diagnózu opožděného vývoje. Daneček nemluví, rozumí pouze jednoslabičným krátkým slovům. Nosí plenky a vyžaduje celodenní péči. Je to ale krásný chlapeček, na kterém na první pohled nikdo nic nepozná.

Od loňského roku začal chodit do speciální soukromé školky, která je pro nás finančně hodně náročná. V našem městě jsme ale jinou možnost neměli. Chvíli trvalo, než si tam Daneček zvykl, ale teď už je tam rád. Spolupracujeme také s ranou péčí, kde nám hodně pomáhají.

Naše rodina žije ve starším rodinném domku, kde máme pronajatý byt. Bydlíme v centru města a hodně se tady práší. S příchodem pylové sezóny také Danečkovi neustále hnisají očka a má rýmu. Špatně to snáší, protože nechápe, proč se to děje. Danečkovi by hodně pomohla čistička vzduchu, kterou by měl hlavně v pokojíčku, kde tráví nejvíc času. Naše finanční možnosti ale nejsou neomezené. Protože nás dost peněz stojí speciální školka, nemůžeme si dovolit hradit čističku z vlastních prostředků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě