Danečkovi na správné držení těla

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vertikalizační stojan

Obrázek daru
Miloslava Plaščáková
Patron příběhu

Miloslava Plaščáková

osobní asistentka

Komentář patrona

Danečkovi se věnuji jako jeho osobní asistentka. Cvičíme spolu a věnujeme se ergoterapii, což ho moc baví. Danečka mám moc ráda, proto bych mu ráda pomohla sehnat dostatek finančních prostředků na pořízení vertikalizačního stojanu, který je velmi důležitý pro správný vývoj kyčlí.

Společně jsme vybrali
celou částku 82,875 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Daneček a jeho přiběh

Šestiletý Daneček se narodil předčasně a sudičky mu příliš mnoho dobrého do života nepřály. Dva dny po narození mu totiž praskly plíce. Protože byl dlouho bez kyslíku, došlo u něj k těžkému poškození mozku. Dlouho bojoval o život a pral se jako lev.

I když nad smrtí zvítězil, důsledky poporodních komplikací si ponese po celý život. Daneček trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny, a to spastickou kvadruparézou - má postižené všechny končetiny a je odkázán na neustálou péči svojí maminky.

Daneček také navštěvuje stacionář, kde každý den rehabilituje a tráví čas se speciálním pedagogem. Moc mu to pomáhá a dělá velké pokroky. Protože v září tohoto roku podstoupil operaci, jsou další rehabilitace důležitější, než kdykoli před tím. Z tohoto důvodu by potřeboval speciální vertikalizační stojan, který je nezbytný pro správný vývoj kyčlí, zároveň také koriguje držení hlavy. Ve stojanu může rovněž pracovat u stolečku, kreslit si a něco vyrábět. Maminka samoživitelka ale nemá šanci na tuto zdravotní pomůcku našetřit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě