Danielce na první samostatné krůčky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fyzioterapii, ergoterapii a hipoterapii na 6 měsíců; dar zajišťuje Centrum Na Dvorku

Obrázek daru
Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

Danielku znám z rekondičního Centra Na Dvorku, kam nejdříve docházela na fyzioterapii a hipoterapii. Později k nám začala chodit i na ergoterapii, kde jsme začaly více pracovat na aktivaci pravé ruky. Danielka má totiž kvadruparetickou formu DMO, kdy má nejvíce postiženy nohy a právě pravou ruku. Tato forma DMO jí bohužel znemožňuje hrát si venku se svými vrstevníky. Spoustu času tak tráví se svým dvojčetem Deniskou a mladší sestřičkou Dorotkou. Po absolvování terapií v našem Centru se její stav vždy posune k lepšímu, což je vidět zejména na posílení oblasti trupu a uvolnění spasticity. Danielka se také dokáže mnohem lépe koncentrovat a zapojit do hry, získává větší míru soběstačnosti. Rodinný rozpočet však není bezedný a rodiče by s dalším financováním potřebných terapií potřebovali pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Danielka s dětskou mozkovou obrnou si přeje běhat venku s ostatními dětmi

Tříletá Danielka neměla zrovna jednoduchý start do života. Narodila se společně se svojí sestřičkou (jako jednovaječná dvojčata) už ve 28. týdnu těhotenství, a to je hodně brzy. Lékaři rodiče připravovali na to, že budou jejich dvojčata pomalejší, Danielky sestřička je ale vývojově zcela v pořádku. Danielka však takové štěstí neměla. Dnes má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu, která postihla zejména její nohy a pravou ruku. Kromě toho špatně vidí na levé oko, na pravém rozeznává pouze světlo a tmu.

Díky pečlivé a obětavé péči maminky i tatínka se Danielky stav pomalu lepší. Rodiče s ní pravidelně docházejí na ergoterapii, hipoterapii a plavání, díky čemuž se už malá šikulka plazí. Dokáže i sama sedět, do sedu jí ale někdo musí pomoci. Díky pravidelné ergoterapii také začíná používat pravou ručku. Danielku však trápí oční vada, kvůli které si na pravou ruku nevidí, takže je pro ni její používání náročnější. Ale snaží se.

Danielka má obrovskou touhu stát a chodit, což se jí podaří jen tehdy, pokud nepoleví ve cvičení a rehabilitování. Nejlepší výsledky se dostavují po absolvování hipoterapií, ergoterapií a fyzioterapií, které si z velké části rodiče financují sami. Nyní by rádi získali prostřednictvím Patrona dětí finance na to, aby mohla Danielka v těchto terapiích pokračovat i v příštích 6 měsících. Rodiče věří, že někde na konci náročné cesty plné cvičení a rehabilitací se Danielka sama postaví a rozběhne se po zahradě, kterou má za domem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě