Danielkovi na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Kocourková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Kocourková

vychovatelka v dětském domově

Komentář patrona

S Danielkem se znám z dětského domova, kde pracuji. Dan byl ve velmi raném věku spolu se svými pěti sourozenci umístěn mimo biologickou rodinu. Díky tyranskému otci se totiž rodina rozpadla a návrat dětí k mamince se táhne už léta. V loňském roce se ale podařilo zrealizovat návrat alespoň Danielka a jeho sestry Lucky, ale není to bez problémů. Je to velká změna nejen pro děti, ale i pro maminku, která má nového partnera. Starší děti ho dlouho odmítaly, Dan s Luckou ho ale akceptují. Ještě však budou muset překonat spoustu problémů, než se situace doma stabilizuje. V současnosti se rodina potýká s finančními potížemi, protože maminka i její přítel přišli o práci. Nechci, aby se děti vrátily do ústavní péče, proto se jim snažím pomoci. Dan si momentálně potřebuje odpočinout od napjaté situace v rodině a uvědomit si, že je konečně doma a má se kam vracet. Proto by bylo více než vhodné, aby odjel na letní dětský tábor. Nové zážitky a hry ho jistě motivují v jeho zájmových aktivitách. Dan je velice chytrý chlapec, rád a moc pěkně maluje (navštěvoval ZUŠ), a má i velkou fantazii. Když se něco rozbilo, nezahodil to, ale hledal důvod, proč je to rozbité. Pojďme tomuto šikulovi společně pomoci, zaslouží si to.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Danielka, který toho má už hodně za sebou

Když byly Danielkovi necelé 2 roky, putoval se svými 5 sourozenci do náhradní rodiny a o dva roky později do dětského domova. Jeho biologický otec totiž psychicky i fyzicky týral své děti a manželku, za což byl naštěstí odsouzen. Maminka, která však najednou zůstala sama na 6 dětí, situaci nezvládala, proto po poradě se sociální pracovnicí umístila děti do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Od té doby se snaží získat děti zpátky, což se jí částečně povedlo loni, kdy získala do péče osmiletou Lucinku a dnes už desetiletého Danielka.

Návrat do rodiny ale není snadný ani pro děti, ani pro maminku. Ta má navíc nového partnera, kterého Danielek s Luckou sice respektují, bude jim však nějaký čas trvat, než mu začnou plně důvěřovat. Dva roky v náhradní rodině na druhém konci republiky a nemožnost kontaktu s maminkou navíc na Danovi zanechalo stopy, které se budou odbourávat jen velmi pomalu.

Maminka si moc přeje, aby Danielek v létě zažil nějaké dobrodružství a odjel na letní tábor. Protože ale ona i její přítel přišli o práci, nemůže si dovolit mu tábor zaplatit. Dan se na něj přitom moc těší. Maminka se naštěstí obrátila na Patrona dětí, kde věříme, že se nám společnými silami podaří potřebnou částku na úhradu tábora vybrat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě