Daníkovi na speciální senzorické hračky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

senzorické hračky; dar zajišťuje Kidtown.cz

Obrázek daru
Bc. Petra  Přenosilová
Patron příběhu

Bc. Petra Přenosilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Daníkem a jeho rodiči se známe téměř 3 roky. Jako poradkyně rané péče za nimi v pravidelných intervalech dojíždím a pomáhám jim s Daníkovým vývojem. Daníkova mentální úroveň se momentálně pohybuje na hranici střední a těžké mentální retardace. Má zhoršenou pozornost a je náročné ho motivovat do činností, které by ho rozvíjely. Jelikož Daníka baví voda a hračky, ve kterých se "něco děje", byly by pro něj senzorické a smyslové pomůcky velmi vhodné. Pomohly by mu v oblasti motoriky, díky nim by se prodloužila také doba soustředění. Zároveň by Daníka motivovaly k tomu, aby se věnoval i jiným edukačním činnostem.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,892 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh, který si pro jejího synka přichystal sám osud

Náš příběh začíná jako každý jiný. V roce 2012 se nám narodil krásný chlapeček Daník. Do dvou let se vyvíjel úplně ukázkově. Nebyl výrazněji nemocný, prostě zdravé dítě. Zhruba ve dvou letech jsme si ale začali všímat odchylek v jeho mentálním vývoji. Slovíčka, která se do té doby naučil, se pomalu vytrácela. Přestal se nám dívat do očí, objevily se časté výkyvy nálad. Přepadaly ho záchvaty vzteku, které trvaly několik hodin. S podezřením na autismus jsme celou záležitost začali řešit. Různá psychologická vyšetření však diagnózu nepotvrdila ani nevyvrátila.

Momentálně má Daník 5 let, mentálně je ale na úrovni dvouletého dítěte. V současnosti máme potvrzenou diagnózu opožděného vývoje a středně těžké až těžké mentální retardace. Daník nemluví, rozumí pouze jednoslabičným krátkým slovům. Nosí plenky a vyžaduje celodenní péči. Je to ale krásný chlapeček, na kterém na první pohled nikdo nic nepozná.

V loňském roce začal chodit do speciální soukromé školky, která je pro nás finančně hodně náročná. V našem městě ale jinou možnost nemáme. Chvíli trvalo, než si tam Daník zvykl, ale teď už je tam rád. Spolupracujeme také s ranou péčí, kde nám hodně pomáhají.

Snažíme se, aby byl náš chlapeček šťastný a spokojený, a to i navzdory svému postižení. Chceme, aby poznával svět způsobem, kterému rozumí. Proto bychom rádi mu pořídili speciální senzorické hračky, které kromě smyslů posilují také jemnou motoriku. Hračky jsou výborné pro hyperaktivní děti a děti s poruchami autistického spektra. Daníkovi by velice pomohly v rozvoji a vím jistě, že ho tyto pomůcky budou i bavit. V našem rodinném rozpočtu na ně ale nejsou peníze. Proto prosíme prostřednictvím Patrona dětí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě