Daníkovi na zlepšení psychomotorických dovedností

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Bc. Petra  Horská
Patron příběhu

Bc. Petra Horská

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Daníkovu rodinu navštěvuji více než rok jako poradkyně rané péče. Znám ho jako velmi přátelského a zvídavého chlapečka s obrovskou chutí do života. Jeho rodina je neskutečně obětavá, rodiče se ho všemožně snaží podporovat v tom, aby dohnal vše, co mu zpočátku nebylo dopřáno. Daník má také skvělého staršího brášku, který je pro něj „hnacím motorem“. A co Daníka trápí? V prvním roce jeho života se objevily epileptické záchvaty, které měly za následek celkové opoždění jeho vývoje. Později se k nim přidala diagnóza centrálního hypotonickému syndromu. Rodiče s ním začali okamžitě rehabilitovat a dnes pravidelně dojíždějí do centra ARPIDA na různé rehabilitační programy, využívají i možnosti lázeňských pobytů. Daníkovi dopřávají vodoléčbu, hipoterapii a spoustu dalších aktivit. V letošním roce s ním také absolvovali lázeňský pobyt v Klimkovicích, který Daníkovi velmi pomohl. Během pobytu udělal svůj první samostatný krok do života. Objevil tak úplně nový svět, v němž se chce cítit jistěji. Rodiče by mu proto rádi dopřáli ještě jeden takový pobyt, protože je ale péče o něj nákladná, ráda bych vás požádala o finanční příspěvek. Za vaši pomoc vám moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Daniela, který potřebuje nákladné rehabilitace

Dvouletý Daniel je už od narození věčně usměvavé dítě, a to i přesto, že je každý jeho den naplněn velkou dřinou. Má totiž diagnostikovaný centrální hypotonický syndrom, který se projevuje ochablými svaly celého těla, a epilepsii.

Že se s naším chlapečkem něco děje jsme si uvědomili zhruba v jeho půl roce. Daniel se totiž přestal motoricky vyvíjet a začal být trošku „neohrabaný“. Situaci jsme samozřejmě začali okamžitě řešit a s radostí můžu říct, že po nasazení léků a pravidelných rehabilitacích je na tom pohybově mnohem lépe. V roce a půl se nám poprvé posadil a nedávno dokonce udělal své první krůčky. Z toho jsme nadšeni. Trošku nás trápí epilepsie, která se objevila kolem jeho 1. narozenin a která způsobila opoždění jeho psychomotorického vývoje. Teď už ji ale naštěstí máme celkem pod kontrolou.

S Danielem každý den cvičíme, pravidelně s ním docházíme na rozličné terapie a párkrát za rok jezdíme na rehabilitační pobyty do lázní. Letos si už vyzkoušel neurorehabilitační program v Klimkovicích, po kterém byly vidět obrovské pokroky v jeho psychomotorickém vývoji. Jedná se však o program, na který pojišťovny v Česku nepřispívají. A protože nás péče o Daniela měsíčně stojí obrovské peníze, nemůžeme si dovolit tento pobyt znovu financovat. Proto vás prosíme o pomoc. Lékaři nám říkají, že aby se Danielův stav i nadále zlepšoval, je potřeba tento rehabilitační pobyt opakovat několikrát do roka. My mu to ale momentálně nemůžeme dopřát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě