společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Daníkovi na zlepšení psychomotorických dovedností

Přispívali jste na

neurorehabilitační program v Sanatoriích Klimkovice

Bc. Petra  Horská
Patron příběhu

Bc. Petra Horská

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Daníkovu rodinu navštěvuji více než rok jako poradkyně rané péče. Znám ho jako velmi přátelského a zvídavého chlapečka s obrovskou chutí do života. Jeho rodina je neskutečně obětavá, rodiče se ho všemožně snaží podporovat v tom, aby dohnal vše, co mu zpočátku nebylo dopřáno. Daník má také skvělého staršího brášku, který je pro něj „hnacím motorem“. A co Daníka trápí? V prvním roce jeho života se objevily epileptické záchvaty, které měly za následek celkové opoždění jeho vývoje. Později se k nim přidala diagnóza centrálního hypotonickému syndromu. Rodiče s ním začali okamžitě rehabilitovat a dnes pravidelně dojíždějí do centra ARPIDA na různé rehabilitační programy, využívají i možnosti lázeňských pobytů. Daníkovi dopřávají vodoléčbu, hipoterapii a spoustu dalších aktivit. V letošním roce s ním také absolvovali lázeňský pobyt v Klimkovicích, který Daníkovi velmi pomohl. Během pobytu udělal svůj první samostatný krok do života. Objevil tak úplně nový svět, v němž se chce cítit jistěji. Rodiče by mu proto rádi dopřáli ještě jeden takový pobyt, protože je ale péče o něj nákladná, ráda bych vás požádala o finanční příspěvek. Za vaši pomoc vám moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Daniela, který potřebuje nákladné rehabilitace

Dvouletý Daniel je už od narození věčně usměvavé dítě, a to i přesto, že je každý jeho den naplněn velkou dřinou. Má totiž diagnostikovaný centrální hypotonický syndrom, který se projevuje ochablými svaly celého těla, a epilepsii.

Že se s naším chlapečkem něco děje jsme si uvědomili zhruba v jeho půl roce. Daniel se totiž přestal motoricky vyvíjet a začal být trošku „neohrabaný“. Situaci jsme samozřejmě začali okamžitě řešit a s radostí můžu říct, že po nasazení léků a pravidelných rehabilitacích je na tom pohybově mnohem lépe. V roce a půl se nám poprvé posadil a nedávno dokonce udělal své první krůčky. Z toho jsme nadšeni. Trošku nás trápí epilepsie, která se objevila kolem jeho 1. narozenin a která způsobila opoždění jeho psychomotorického vývoje. Teď už ji ale naštěstí máme celkem pod kontrolou.

S Danielem každý den cvičíme, pravidelně s ním docházíme na rozličné terapie a párkrát za rok jezdíme na rehabilitační pobyty do lázní. Letos si už vyzkoušel neurorehabilitační program v Klimkovicích, po kterém byly vidět obrovské pokroky v jeho psychomotorickém vývoji. Jedná se však o program, na který pojišťovny v Česku nepřispívají. A protože nás péče o Daniela měsíčně stojí obrovské peníze, nemůžeme si dovolit tento pobyt znovu financovat. Proto vás prosíme o pomoc. Lékaři nám říkají, že aby se Danielův stav i nadále zlepšoval, je potřeba tento rehabilitační pobyt opakovat několikrát do roka. My mu to ale momentálně nemůžeme dopřát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě