společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Danovi na intenzivní rehabilitační program

Přispět můžete na

ambulantní intenzivní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center

Ing. Iveta  Svobodová
Patron příběhu

Ing. Iveta Svobodová

manažerka ARCADA NeuroMedical Center

Komentář patrona

S Danečkem jsme se seznámili v našem rehabilitačním centru ARCADA, kam přišel v doprovodu maminky, se kterou jsme si hned padly do oka. Maminka mě velmi zaujala svou veselou náladou a pozitivním přístupem. I když je péče o Dana velice náročná, neztrácí elán a s láskou se o něj stará. Dan se potýká s dětskou mozkovou obrnou a s tím spojenými problémy, jako je obtížná chůze, zkrácené svalstvo dolních končetin a horší jemná motorika horních končetin. Vyjadřování a veškerá aktivita je ovlivněna emocemi, které jsou jak pozitivní, tak negativní. Maminka, která o Dana pečuje jako samoživitelka, se mu snaží zajistit pravidelnou rehabilitaci. Ta Danovi velmi prospívá, zejména pokud jde o protažení svalstva dolních končetin a následnou lepší chůzi. Rehabilitace jsou však velmi nákladné a maminka potřebuje s jejich financováním pomoci.

Vybráno 9,300 Kč
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 79,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se stará o těžce postiženého syna

Sedmnáctiletý Dan se narodil s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické diparézy, která ve větší míře postihla dolní končetiny. Ani ruce však nezůstaly ušetřeny, jen to s nimi není tak zlé. Odmalička s Danem poctivě cvičím, jezdím na rehabilitace a snažím se, aby byl co nejsamostatnější. Dnes se dokáže s pomocí obléknout, sám se nají, pohybuje se v chodítku a nebojí se řádit venku na tříkolce. Dokonce se naučil chodit do schodů a ze schodů, samozřejmě s mojí pomocí. Jsem na něj moc pyšná, protože už toho navzdory svému postižení hodně dokázal.

S Danem je to někdy hodně těžké. Neumí číst ani psát, komunikovat však dokáže. Vyjadřuje se sice jednoduše, ale výborně rozumí. Umí si dát věci do souvislostí, pamatuje si texty písní i děje filmů. Rád navštěvuje kulturní i sportovní akce, kino, má rád vodu. Baví ho auta a motorky, doma často hrajeme Člověče, nezlob se. Je to fajn kluk, i když dost svéhlavý. A já si teď moc přeji, aby jednou dokázal jít úplně sám, bez mojí pomoci.

I přes veškerou rehabilitaci však zatím postrádá stabilitu. Ráda bych s ním v co nejbližší možné době začala docházet na rehabilitace do rehabilitačního centra ARCADA, kde by se fyzioterapeuti zaměřili právě na jeho problémy se stabilitou. Díky rehabilitacím by se Dan jednou mohl pohybovat jen s pomocí hole, což by bylo absolutně fantastické. Financování dalších rehabilitací je však nad mé finanční možnosti. Proto jsem se obrátila s prosbou o finanční pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Adámkovi s Downovým syndromem na hiporehabilitace
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 19,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Lili na rozvoj řeči a komunikačních schopností
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 35,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Hluchoněmé Kateřince na rozvoj znakové řeči
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 90,400 Kč
Podpořit příběh