společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Danovi na intenzivní rehabilitační program

Zpětná vazba

Dan a velký sen - samostatná chůze

Krásný den, jménem Dana i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Danovi na intenzivní rehabilitační program Sedmnáctiletý Dan má kvůli dětské mozkové obrně postiženy všechny končetiny.

Číst dále ⟶
Přispívali jste na

ambulantní intenzivní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center

Ing. Iveta  Svobodová
Patron příběhu

Ing. Iveta Svobodová

manažerka ARCADA NeuroMedical Center

Komentář patrona

S Danečkem jsme se seznámili v našem rehabilitačním centru ARCADA, kam přišel v doprovodu maminky, se kterou jsme si hned padly do oka. Maminka mě velmi zaujala svou veselou náladou a pozitivním přístupem. I když je péče o Dana velice náročná, neztrácí elán a s láskou se o něj stará. Dan se potýká s dětskou mozkovou obrnou a s tím spojenými problémy, jako je obtížná chůze, zkrácené svalstvo dolních končetin a horší jemná motorika horních končetin. Vyjadřování a veškerá aktivita je ovlivněna emocemi, které jsou jak pozitivní, tak negativní. Maminka, která o Dana pečuje jako samoživitelka, se mu snaží zajistit pravidelnou rehabilitaci. Ta Danovi velmi prospívá, zejména pokud jde o protažení svalstva dolních končetin a následnou lepší chůzi. Rehabilitace jsou však velmi nákladné a maminka potřebuje s jejich financováním pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se stará o těžce postiženého syna

Sedmnáctiletý Dan se narodil s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické diparézy, která ve větší míře postihla dolní končetiny. Ani ruce však nezůstaly ušetřeny, jen to s nimi není tak zlé. Odmalička s Danem poctivě cvičím, jezdím na rehabilitace a snažím se, aby byl co nejsamostatnější. Dnes se dokáže s pomocí obléknout, sám se nají, pohybuje se v chodítku a nebojí se řádit venku na tříkolce. Dokonce se naučil chodit do schodů a ze schodů, samozřejmě s mojí pomocí. Jsem na něj moc pyšná, protože už toho navzdory svému postižení hodně dokázal.

S Danem je to však někdy hodně těžké. Neumí číst ani psát, komunikovat však dokáže. Vyjadřuje se sice jednoduše, ale výborně rozumí. Umí si dát věci do souvislostí, pamatuje si texty písní i děje filmů. Rád navštěvuje kulturní i sportovní akce, kino, má rád vodu. Baví ho auta a motorky, doma často hrajeme Člověče, nezlob se. Je to fajn kluk, i když dost svéhlavý. A já si teď moc přeji, aby jednou dokázal jít úplně sám, bez mojí pomoci.

I přes veškerou rehabilitaci však zatím postrádá stabilitu. Ráda bych s ním v co nejbližší možné době začala docházet na rehabilitace do rehabilitačního centra ARCADA, kde by se fyzioterapeuti zaměřili právě na jeho problémy se stabilitou. Díky rehabilitacím by se Dan jednou mohl pohybovat jen s pomocí hole, což by bylo absolutně fantastické. Financování dalších rehabilitací je však nad mé finanční možnosti. Proto jsem se obrátila s prosbou o finanční pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Zbývá 5 dní
Zdravotní pomoc
Zbývá 6 dní
Zdravotní pomoc
Zbývá 6 dní
Pavlíkovi na rovnátka
250 Kč
Cílová částka 23,500 Kč
Podpořit příběh