Dášence na speciální učební pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektronickou tužku ALBI s interaktivními "mluvícími" knihami; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

ředitelka neziskové organizace

Komentář patrona

Dášenku jsem poznala v azylovém domě, kde momentálně bydlí s maminkou a dvěma sourozenci. Dášenka je velmi milá a učenlivá holčička, které však učení nejde tak dobře, jak by si přála. Potřebuje, aby jí byly nové informace předkládány kreativní a hravou formou, jen tak si je dlouhodobě zapamatuje. Skvělým pomocníkem v učení by jí proto byla elektronická tužka a interaktivní knihy od ALBI, které představují zábavný a účinný způsob vzdělávání. Protože je však Dášenky rodina sociálně slabá a maminka si nemůže dovolit tužku a knihy nakoupit, obrací se s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,317 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Dášenky, která potřebuje pomoci s učením

Sedmiletá Dášenka bydlí se svojí maminkou, desetiletou sestřičkou Anežkou a pětiletým bráškou Matyáškem v azylovém domě. Tam se ocitli poté, co Matyáškův otec přestal platit elektřinu i plyn v bytě, kde žili několik let. Maminka se snažila sehnat jiné bydlení, které by dokázala hradit sama, bohužel se jí to ale nepodařilo. Záchranou se pro ni a její děti stal azylový dům.

Maminka doufala, že se za dobu jejich pobytu v azylovém domě finančně zahojí, to se ale zatím nestalo. Finanční situace v rodině tak stále není dobrá. Maminka se aktuálně opět porozhlíží po novém bydlení, protože azylový dům budou muset brzy opustit. Snaží se proto našetřit nějaké peníze na kauci a první nájmy, ale není to pro ni snadné. Na děti je sama, nemá jí je kdo pohlídat, a tak jsou i její pracovní možnosti dost omezené.

Mamince bylo nyní navíc doporučeno, aby Dášence, která má diagnostikované ADHD, pořídila elektronickou tužku a interaktivní knihy na různá témata, které by jí hodně pomohly s učením. Dášenka je zvídavá a vnímavá, ráda se dozvídá nové věci, učení jí ale dělá potíže. Nové informace si musí často opakovat, a pokud je pro ni učivo nezajímavé a málo zábavné, nedokáže si ho zapamatovat.

Elektronickou tužku i knížky si už vyzkoušela a byla z nich nadšená. Vydržela u nich nezvykle dlouho a všechno z nich si stále pamatuje. Maminka se proto rozhodla požádat Patrona dětí o pomoc s jejich pořízením. Ona sama si takový výdaj v žádném případě nemůže dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě