Davídkovi a Adélce na palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu a matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jaroslava  Nuderová
Patron příběhu

Jaroslava Nuderová

specialista dávek hmotné nouze

Komentář patrona

Maminku znám z úřadu práce, kde pracuji na oddělení hmotné nouze - maminka je v současné době v evidenci uchazečů o zaměstnání. Sama se stará o 3 děti, nejmladší z nich, dvouletá Adélka, má navíc diagnostikovaný dětský autismus, hyperaktivitu, emoční labilitu a stavy úzkosti. Maminka jí věnuje veškerý svůj čas a nastoupit do zaměstnání kvůli jejímu stavu nemůže. Rodina žije v podnájmu, který mají jakžtakž vybavený, téměř vše ale musela maminka nově pořizovat. Z domu, ze kterého jí bývalý manžel nechal soudně vystěhovat, si nestihla vzít téměř nic. Proto jí nyní schází postele pro děti, na které už bohužel nemá peníze. S vlastními postelemi by se však děti konečně v bytě cítily jako doma a ne jako na návštěvě.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,745 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka nemá peníze na postele pro své děti

Jsem maminkou tří dětí, které vychovávám sama. Patnáctiletá Dominika je mojí oporou a hodně mi pomáhá. Desetiletý Davídek je zase neposeda, kterého ovládá ADHD a porucha pozornosti. Pořád je v pohybu a přimět ho si odpočinout je pro mě téměř nadlidský úkol. Benjamínkem naší rodiny je pak dvouletá Adélka, která má diagnostikovaný dětský autismus, emoční labilitu a hyperaktivitu se stavy úzkosti. Věnuji jí nejvíce času a energie, přesto mě některými svými reakcemi stále překvapuje.

Se svými dětmi bydlím v podnájmu. Původně jsme žili v hezkém domě s mým dnes už bývalým manželem. Po několika vypjatých situacích a neshodách jsem se ale musela i s dětmi odstěhovat. Momentálně pobírám dávky státní sociální podpory, alimenty a přídavky na děti. Do práce jít nemůžu, protože mi malou Adélku zatím nevezmou do školky. A kdo ví, jak to bude se školkou vzhledem k Adélčiným problémům v budoucnu.

Snažím se ze všech sil vytvořit dětem hezký a útulný domov, bohužel k tomu ale nemám dostatek financí. Nyní mě nejvíc trápí to, že děti nemají vlastní postele. Spí buď v posteli se mnou, nebo na matracích na zemi, bohužel s tím ale teď nic neudělám. Na nové postele nemám peníze. Proto prosím o pomoc vás. Budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě