Davídkovi a Kristýnce na pořádnou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel s matracemi; zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Simona  Malaníková
Patron příběhu

Mgr. Simona Malaníková

Pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Kristýnku a Davida jsem poznala při své práci terénní sociální pracovnice. Děti žijí společně s tatínkem a jejich babičkou v jedné domácnosti. Matka rodinu opustila, stanovené výživné řádně neplatí. Tatínek je tudíž na všechno sám. Ráda bych touto cestou tatínka podpořila v řešení jeho tíživé životní situace. Finanční pomoc by rodině zajistila patrovou postel pro obě děti. Ty totiž v současnosti nemají svoje postele, spí pouze na rozkládací pohovce, žijí v malé domácnosti. Otec dětí se snaží situaci řešit, ale je na vše sám. Věřím, že se s pomocí dalších lidí podaří tíživou situaci překonat.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,016 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

David a Kristýnka potřebují svoji vlastní postel

Moje děti, desetiletý David a šestiletá Kristýnka žijí pouze se mnou a mojí matkou, tedy jejich babičkou, v nevelkém bytě. Oba mají moc rádi, když s nimi trávím čas venku, většinou společně chodíme na různá městská hřiště, občas do lesa nebo na koloběžky. Nechci, aby se lišily od ostatních dětí, a tak jsem moc rád, že Davča, jak synkovi říkám, miluje plavání. A Kristýnka? To je velká pečovatelka všech panenek.

Nejvíce mě zatěžuje splácení dluhů, byl jsem nějakou dobu bez práce. Nyní bydlíme s babičkou v jejím pronajatém bytě a přispívám jí na nájemné, protože je již ve starobním důchodu. Matka dětí, které bylo soudem stanoveno výživné, mi téměř nic nepřispívá, navíc se musím vypořádávat s dluhy, které vznikly za našeho společného života, ale splácet je musím já. Na plat mám uvalenou exekuci, takže mi z něj zůstávají pouhé tři čtvrtiny.

Moc mě trápí, že nemůžu dětem koupit patrovou postel, aby měl každý kus svého soukromí a navíc kvalitní spánek. Děti nemají samostatné postele, spíme na rozkládací pohovce.

Patrová postel by dětem zajistila pořádný odpočinek a taky kousek soukromí. A samozřejmě by z ní měly ohromnou radost.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě