Davídkovi na jeho milované judo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

judo v rámci sportovní třídy (kurzovné a kimono)

Obrázek daru
Bc. Andrea  Petříková
Patron příběhu

Bc. Andrea Petříková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a s Davídkovou rodinou spolupracuji v rámci sociálně aktivizační služby pod záštitou organizace DaR – Centrum pro dítě a rodinu. Mamince pomáhám např. při hledání lepšího bydlení, vytváření finančního rozpočtu a hledání volnočasových aktivit pro děti. Davídek se totiž potýká, stejně jako celá rodina, s rizikem sociálního vyloučení. Maminka nyní začala chodit na terapeutické setkání a má velkou snahu dát si svůj život opět do pořádku. Finanční příspěvek na judo pomůže Davidovi v tom, aby rozvíjel činnost, která ho baví a jde mu. Přijde mi skvělé, že sportuje. Většina dětí z rodin ze sociálně vyloučeného prostředí nic nedělá a ani dělat nechce, pouze se s partou potulují po městě. Judo tedy vidím v Davidově životě jako prevenci a možnost vyvíjet se správným směrem a udržet si kolem sebe zdravý kolektiv vrstevníků.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,324 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Davídek, který bojuje se sociálním vyloučením, by rád pokračoval ve svém oblíbeném sportu

Devítiletý Davídek je milý, společenský a veselý kluk, který moc rád sportuje. Jeho nejoblíbenějším sportem je judo, kterému se věnuje už 2 roky. Jako jeho maminka jsem moc ráda, že ho to baví. V kroužku si našel spoustu kamarádů, což je skvělé. Ve škole Davídek naráží na těžkosti, které se týkají jeho sociálního vyloučení, a moc kamarádů tam nemá.

Davídek by od září mohl s judem pokračovat v rámci sportovní třídy. I ve škole by tak byl ve společnosti svých kamarádů z juda a konečně by se na školní půdě cítil dobře. Bohužel si jako samoživitelka nemůžu dovolit zaplatit kurzovné ani kimono, bez nějž nemůže Davídek jezdit na turnaje. Jeho otec mi na tento výdaj bohužel nepřispěje.

S Davídkem a jeho 4 sourozenci bydlíme v jednopokojovém bytě na městské ubytovně. Davídkův otec nás za posledních 5 let vůbec nekontaktoval, alimenty platí nepravidelně. Naše finanční situace proto není moc veselá.

Byla bych nesmírně šťastná, kdyby se Davídek mohl naplno věnovat tomu, co ho baví a v čem je dobrý. Sama mu to bohužel dopřát nemohu, a proto prosím o pomoc Vás. Předem děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě