Davídkovi na školné a obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné ve školce na příští školní rok

Obrázek daru
Eva Čechová
Patron příběhu

Eva Čechová

asistentka pedagoga

Komentář patrona

S Davídkovou rodinou se znám ze školy, kde jsem asistentkou Davídkova postiženého brášky Filípka. Tomu byl diagnostikován dětský autismus, těžká mentální retardace a vada řeči. Vzhledem k tomu, že Filípek potřebuje spoustu péče, nemůže zatím maminka-samoživitelka chodit do práce. Přesto se dětem snaží dopřát vše, co potřebují. I když finanční situace rodiny není příznivá, neztrácí maminka úsměv a věří v lepší budoucnost pro sebe i své děti. Finanční pomoc v podobě zaplacení obědů a školného ve školce pro nejmladšího Davídka by pro rodinu znamenala obrovskou pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,260 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Davídkovi bude za nedlouho 5 let. Je to šikovný kluk, který mamince se vším pomáhá. Má devítiletého brášku, se kterým si moc rád hraje. Občas je to ale těžké, protože bráška je autista s těžkou mentální retardací a někdy si prostě hrát nechce. Davídek má ještě třináctiletou sestřičku, kterou má moc rád.

Davídek ví, že to maminka nemá jednoduché. Svoje děti totiž vychovává sama. Davídkův tatínek od nich odešel, což maminku dost trápí. Mrzí ji, že Davídek přichází o všechny radosti, které jiné děti se svými tatínky prožívají. Snaží se ale, aby Davídkovi ani jeho sourozencům nic nescházelo. Je to ale hodně těžké. Kvůli nemoci jejího prostředního syna totiž nemůže chodit do práce, a rodina tak má jen velmi omezený příjem.

Maminka by ráda dala Davídkovi příležitost trávit více času se svými vrstevníky, mimo domácnost, kde se všechno podřizuje jeho postiženému bráškovi. Takovou příležitost pro něj bezpochyby představuje školka. Maminka si však nemůže dovolit zaplatit školné ani obědy. Proto se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Podaří se nám společně vybrat 11 660 korun a Davídkovi školku a obědy zaplatit?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě