Davídkovi na transkraniální laserové terapie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

transkraniální laserové terapie; dar zajišťuje Cellthera, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Martina  Vrtalová
Patron příběhu

Mgr. Martina Vrtalová

psycholožka speciálně pedagogického centra

Komentář patrona

S Davídkem a jeho rodinou jsem se potkala jako garant vzdělávání dítěte s hlubokým mentálním postižením. Davídka jsem pravidelně navštěvovala v rodině a poskytovala mu individuální intervence s prvky bazální stimulace. V průběhu našich setkání přijímal podporu naprosto pasivně, ležel napolohovaný v posteli nebo v invalidním vozíku. V případě potřeby jsem jeho mamince rovněž pomáhala zvládat jeho epileptické záchvaty. Davídek v minulém roce podstoupil první sérii regenerativní laserové terapie, která mu pomohla ke zlepšení kvality jeho života a výrazně snížila riziko komplikací spojených s epileptickými záchvaty. Pokud se tato terapie zopakuje, je šance, že se Davídkův zdravotní stav posune pozitivním směrem, což zkvalitní život nejen jemu, ale také celé jeho rodině. Protože je však tato terapie nesmírně nákladná, prosím společně s jeho rodiči o příspěvek.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 13000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh postiženého Davídka, pro kterého speciální terapie představují naději na zlepšení jeho stavu

Sedmnáctiletý Davídek byl až do 1. třídy zdravým klukem, který chvíli neposeděl. Miloval přírodu a pořád někde pobíhal. V jeho šesti letech ho však přepadl první epileptický záchvat. Každý další byl horší než ten předchozí a nikdo z lékařů nevěděl, co je způsobuje. Dnes už to sice vím, z mého veselého a aktivního kluka se však stal uzlíček, který nemluví, nechodí, nehýbe se. Je ležákem a sám nezmůže vůbec nic.

Po pěti letech různých vyšetření a sledování, jak můj syn chřadne, jsem se konečně dozvěděla, že má špatné buňky v těle. Dlouho neexistovala naděje, že by se jeho stav zlepšil, pak jsme se ale dozvěděli o transkraniální laserové terapii. Ta proniká až do hlubokých tkání mozku, čímž dochází ke zlepšení cirkulace, aktivaci růstu neuronů a zlepšení neurologických dovedností a kognitivních funkcí. Terapie má také pozitivní účinky na chronické procesy v mozku, které jsou po epileptických záchvatech, jež Davídka přepadají až 3x za den, výrazně narušené.

Jedná se však o nákladnou záležitost, na kterou nám pojišťovny nepřispějí, proto vás společně s manželem moc prosíme o finanční příspěvek. Není pro nás snadné žádat o pomoc, 103 000 korun za celý cyklus terapií ale našetřit nedokážeme.

Někdy si říkám, že už to všechno snad ani nevydržím. Potom si ale vzpomenu na slova jedné písně, kde se zpívá: „Když nemůžeš, tak přidej víc.“ Udělala jsem si z nich mantru a opakuji si ji pořád dokola. Drží mě to nad vodou. Teď ale ani má víra v Davídkovo uzdravení, ani mantra nestačí. K tomu, aby mu bylo lépe, potřebuje vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě