Denielkovi na speciální rehabilitační terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační terapie PlaySi

Obrázek daru
Lenka  Lapčíková
Patron příběhu

Lenka Lapčíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Denielek je syn mé přítelkyně, se kterou se znám od střední školy. I když teď bydlím v Brně, jezdím ji pravidelně navštěvovat. Často spolu Denielkovy zdravotní komplikace konzultujeme po telefonu. Snažím se, jak jen to jde, ulehčit jí život i takto na dálku. Danielek s pomocí mamky srdnatě bojuje. Teď pro něj bude důležité i to, aby se dokázal začlenit do dětské společnosti. Významně by mu pomohla rehabilitace metodou senzorické integrace, která byla odborníky doporučena. Pro rodinu je to však nákladné.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Denielka - pětiletého milovníka dinosaurů

Denielek je můj pětiletý bojovník, kterému bylo dáno do vínku hned několik zdravotních překážek. Narodil se jako miminko s retardací růstu v děloze. Bojoval o plíce, pohybové ústrojí, neustále ho zrazovala imunita.

Po operaci srdíčka ve čtrnácti měsících jsme dlouho dávali jeho tělíčko dohromady a ocitli se tak až do dvou let v naprosté izolaci. Zapojit dvouleté dítě po takové době do života je těžký oříšek. Neustále bojuje s koordinací končetin, musíme ho vodit za ruku a mít po ruce kočárek. K tomu má problémy s imunitou, psychikou, trpí na afekty a stavy přetížení. Přes to všechno je neskutečný bojovník a smíšek! Má velkou vášeň pro dinosaury, zná všechny jejich názvy! Když přijdou těžkosti, utíká do jejich světa, a rád si od plic zařve jako dinosaurus :-).

Od podzimu může díky nové léčbě častěji mezi děti, ovšem roky bez přirozené stimulace zanechaly své následky. Vše se lepší, ale jak jsou dny veselé, přicházejí i dny náročné, které prožije schovaný doma a nabírá sílu. Na rehabilitační klinice nám byla doporučena tzv. senzomotorická integrace a zraková terapie.

Když vidím, jak je Denielek pozitivní a snaživý a jaké dělá pokroky, neváhám udělat všechno na světě, aby se jeho stav zlepšoval, byť po krůčcích. Možnost docházet na senzomotorickou terapii ho viditelně posunuje! Potýkám se s věčným bojem o čas a peníze, proto jsem se rozhodla s prosbou o pomoc oslovit nadaci Patron dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě