Denisce na intenzivní pohybovou terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurorehabilitační program Klim-Therapy; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Bc. Sandra  Zsolnaiová
Patron příběhu

Bc. Sandra Zsolnaiová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

S Deniskou jsem rehabilitovala v průběhu obou jejích pobytů v Sanatoriích Klimkovice. Poprvé za mnou přijela v kočárku, v doprovodu maminky. Nedokázala chodit, funkce její pravé ruky byla hodně omezená. Deniska byla vystrašená a uplakaná, měla ale velkou snahu se svojí diagnózou bojovat. Postupem času se z ní stala usměvavá malá slečna s velkou motivací běhat jako její starší sestřička. Během dvou intenzivních rehabilitačních pobytů dokázala dosáhnout velkého životního pokroku a rozchodit se. Je to krásný pocit, když rozchodíte dítě, kterému lékaři vůbec naději na chůzi nedávali. Dnes chodí sama bez pomůcek. I když její kroky nejsou stabilní, s obrovskou chutí to zkouší znovu a znovu. Deniska má před sebou ještě velký kus práce, ale moc se snaží, a to je to nejdůležitější. Proto si zaslouží naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Deniska běhat stejně jako její sestřička

Někdy se v životě dějí věci, které prostě nedokážete ovlivnit, věci tzv. „mezi nebem a zemí“. Dlouho jsem se trápila otázkami proč, kdy a jak, než jsem pochopila, že je čas přestat si zoufat, ale začít se dívat dopředu, orientovat se v situaci. Mám dvě krásné dcery, které mě potřebují – to byla první myšlenka, která mě odrazila ode dna.

A co že bylo zdrojem mého trápení? Na konci roku 2012 se mi narodila druhá dcera. Porod proběhl dobře, Deniska se narodila přesně v termínu po bezproblémovém těhotenství. Vše se zdálo být v pořádku, jen mě trošku udivilo, že má Deniska nezvyklý tvar hlavy. Byla jsem však ujištěna, že to je po porodu normální. Pro jistotu jí ale v nemocnici udělali různá vyšetření, kde se zjistilo, že Deniska trpí úbytkem bílé hmoty mozkové v důsledku přidušení. To byl pro nás obrovský šok! Tato komplikace nakonec způsobila, že se u mé holčičky rozvinula dětská mozková obrna.

Deniska je naštěstí mentálně v pořádku, je to velmi chytré a přátelské děvče. Jejím největším přáním je, aby mohla běhat rychle jako její kamarádi. Snažím se dělat všechno pro to, abych jí tento sen splnila. Od narození tak spolu cvičíme podle Vojtovy metody (minimálně 3x denně), dvakrát do roka jezdíme do lázní v Klimkovicích a dvakrát do jiných rehabilitačních center. Podle lékařů by nyní měla být Deniska schopná chodit o berlích, ale protože je to velká bojovnice, chodí už sama. Její chůze je zatím nestabilní, pravou polovinu těla má ochrnutou, takže často padá, pravá ručka ji neposlouchá vůbec. Ale chodí, z čehož jsme nadšeni. U Denisky se bohužel ještě rozvinula oční vada a potýká se i s gynekologickými problémy. Všechno ale určitě nějak zvládneme.

Velmi bych si přála, aby Deniska absolvovala intenzivní neurorehabilitační program Klim-Therapy v Sanatoriu Klimkovice. Po předchozím pobytu s Klim-Therapy koncem roku 2016 se rozchodila, a proto věřím, že jí program opět pomůže v dalším zlepšení pohybu a sebeobsluhy. Zdravotní pojišťovna tento program nehradí a požadovaná částka je pro nás dost velká. V minulosti jsme neurorehabilitační pobyt dvakrát uhradili, ale naše finanční možnosti jsou již téměř vyčerpané. Proto bychom rádi požádali o pomoc a příspěvek na tento rehabilitační program.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě