Denisovi na fotbalový tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fotbalový tábor

Obrázek daru
Mgr. Marian  Málek
Patron příběhu

Mgr. Marian Málek

pracovník OSPOD

Komentář patrona

Rodinu doprovázím jako pracovník OSPOD. Když přišla maminka o práci, nebyla schopná hradit nájem. Pronajímatel jim tak nájem ukončil a rodina se musela přemístit do jedné místnosti do azylového domu, kde žijí dodnes. Maminka se snaží získat stálou práci, aby se mohla s dětmi přestěhovat do vhodnějšího prostředí. Ráda by jim také zajistila smysluplné trávení volného času v době prázdnin, ale z finančního hlediska je to pro ni aktuálně nemožné. Pro chlapce by bylo přínosné, kdyby mohl trávit čas organizovaně mezi vrstevníky. Prospělo by mu, kdyby měl více příležitostí k zapojení se a rozvíjení sociálních vazeb s vrstevníky.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Denise a jeho rodiny

Denis se narodil v lednu roku 2006. Teď už je to velký kluk, který chodí do 4. třídy. Ve škole má individuální plán a vlastní asistentku, která mu pomáhá při vyučování. Denis je totiž hyperaktivní, hůře se soustředí a je neustále v pohybu. Má rád různé kolektivní sporty, nejvíce ale fotbal a florbal. V zimě hráli s kamarády dokonce i hokej.

Denis bydlí se svojí maminkou a dvěma sestřičkami v azylovém domě. Přišli o podnájem, v němž žili, a museli se přestěhovat do jedné místnosti, kde děti nemají žádný prostor ani soukromí. V azylovém domě může žít rodina rok. Maminka doufá, že jim časem bude přidělen městský byt.

Maminka je nyní brigádně zaměstnaná, svým dětem ale nemůže dopřát vše, co potřebují. Protože je Denis hodně aktivní a energický, potřebuje mít den zaplněný různými aktivitami. Maminka by ho ráda poslala na fotbalový tábor, o kterém Denis sní. Byla by to pro něj příležitost najít si nové kamarády se stejným koníčkem a zlepšovat svoje fotbalové umění. Kdo ví, třeba z něj jednou bude slavný fotbalista. Maminka mu tábor však zaplatit nemůže.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě