Denní stacionář pro Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné, obědy a družinu v denním stacionáři na rok; službu zajišťuje Jasněnka, z.s.

Obrázek daru
Vendula Berková, DiS
Patron příběhu

Vendula Berková, DiS

rodinná známá

Komentář patrona

Péťu a jeho rodinu znám již několik let. Scházíme se a povídáme si o životě. Péťovi vyhovuje život na vesnici. Rád tráví čas na dvorku, kde má soukromí a zároveň neruší svými projevy sousedy. Petřík totiž trpí těžkou formou autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Mívá úzkostné stavy, stavy agrese a sebepoškozování. Maminka musí předcházet spoustě nenadálým situacím, v autě musí mít kvůli častým záchvatům nainstalovanou mříž, aby bylo jejich cestování bezpečné. Denně totiž vozí Péťu do stacionáře. Platba za pobyt ve stacionáři ji však finančně vyčerpává. Pokud by tam ale Péťa nedocházel, přišel by o možnost zabavit se, učit se novým věcem a být ve společnosti vrstevníků.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Obětavá maminka vypráví příběh třináctiletého Péti

Našemu Péťovi je 13 let. Trpí velmi těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Každý den mívá záchvaty úzkosti, agresivity vůči sobě i ostatním. Péťa nemluví a je tedy nesnadné zabavit ho. Denně ho vozím do stacionáře vzdáleného 18 km. Je to naše jediná možnost, jak se může dostat do kolektivu, zabavit se i naučit se být mezi lidmi. Pro mě pak čas, kdy je Péťa v Jasněnce znamená chvíli odpočinku, možnost zařídit běžné záležitosti, čas na druhou dcerku i na péči o mou maminku, která trpí Alzheimerovou chorobou a je po mrtvičce ochrnutá a upoutaná na lůžko.

Péče o mé blízké je vysilující, zároveň je však pro mě posláním a to že jsme spolu mně přináší radost. Těžce však zvládám platit nejrůznější nadstandardní potřeby, jako je například denní stacionář pro Péťu. Jakákoliv pomoc nám opravdu velmi ulehčí život. Děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě