Desance na letní tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní tábor

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Desance a její mamince pomáháme v rámci spolku Daveláček od roku 2017. Holky žijí samy v rodinném domečku. Tatínek se o Desu nezajímá a výživné neplatí. Maminka je po operaci nádoru na mozku, na jedno ucho vůbec neslyší a na druhé jen částečně. V současné době je v invalidním důchodu, ale na částečný úvazek pracuje. Přesto jejich finanční situace není veselá. Z dob, kdy rodina přestavovala chatu na rodinný domek, má maminka úvěry, které jen těžko splácí. Téměř veškeré peníze jdou na umoření dluhů, zbytek na jídlo. Na ostatní potřeby peníze nejsou. Desa je momentálně v pubertě, a tak občas v domečku zavládne "dívčí válka". Čtrnáct dní, které by Desanka strávila na táboře, by velmi prospělo jak mamince, tak i Desance. Mladá slečna by navázala nová přátelství a alespoň pár dní z prázdnin strávila mimo domov.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Desanka strávit nějaký čas daleko od všech svých starostí

Ráda bych Vám představila příběh svojí čtrnáctileté dcery Desanky. Její dětství není jednoduché, pere se spoustou problémů, které nyní řeší se svojí psycholožkou. Přeji si, aby se co nejdřív cítila lépe. Když bude šťastná ona, budu šťastná i já.

Dvanáct let s námi žil otec Desanky, který pil, byl násilnický, často nepracoval. Když už náhodou nějakou práci měl, celou výplatu venku propil. I přes to všechno ho Desanka milovala. Když od nás jednoho dne odešel, byl to pro ni takový otřes, že si začala ubližovat a řezat se do rukou.

V současné době žijeme v rozestavěném domě. Původně to bývala chata, kterou jsme se rozhodli přeměnit v rodinný dům. Pro rekonstrukci jsme ale zvolili špatnou firmu, která nás okradla téměř o 300 tisíc korun. Abychom dům alespoň zastřešili, musela jsem si vzít vysokou půjčku, kterou platím společně s hypotékou.

Kvůli tomu, že počítám každou korunu, bohužel nemohu Desance dopřát vše, co by potřebovala. Nyní jsem navíc po operaci nádoru na mozku a byl mi přiznán invalidní důchod. I když si ještě přivydělávám, na spoustu věcí mi peníze nezbývají.

Teď bych Desanku ráda poslala na tábor. Chtěla bych, aby se více začlenila mezi děti a necítila se sociálně vyloučená. Protože si to sama nemohu dovolit, budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě