společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Detektor epileptických záchvatů pro Patrika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

detektor epileptických záchvatů

Obrázek daru
Sára Šafrová
Patron příběhu

Sára Šafrová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Trápí mě život jedné rodiny u nás v obci. Rodina má čtyřletého chlapce Patrika, byť vývojově zpomaleného, přesto šťastného malého kluka, který zvládá s pomocí asistentky i školku a zapojuje se i do kolektivu kroužku hasičů. U Patrika vypukly epileptické noční záchvaty, které jsou nepředvídatelné a bez včasného zákroku (podání léku) ohrožující na životě. Únava rodičů z ustavičného hlídání je již znát a hodně by se jim ulevilo, kdyby měli detektor epileptických záchvatů, jenž hlásí jakoukoliv změnu ve spánku malého Patrika.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,672 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodinný přítel vypráví příběh Patrika

Patrik je usměvavý, hodný, snaživý kluk. Rád si hraje s mašinkami, maluje, poslouchá pohádky. I když je v pomalejší fázi vývoje věku, díky pravidelnému cvičení a návštěvám psychologů se zvládá po malých krůčkách zapojit do normálního života. Ovšem situace se mění při epileptickém záchvatu, kdy je nutné okamžité a včasné podání léku, které je však při spouštění záchvatu v noci někdy hraniční a ohrožující na životě. Rodiče jsou unaveni, což ubírá jejich pozornosti a není možné stále sedět v noci u malého. I rodiče by měli odpočívat a jít spát s vědomím, že mohou usnout. Detektor epileptických záchvatů by jim vyřešil opravdu velký stres, který by jim pomohl smazat jednu kapitolu starostí, které mají.

Pořízení takového detektoru je ovšem velmi nákladné, a proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě