Dětská postel pro Honzíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Veronika  Tylšová
Patron příběhu

Veronika Tylšová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

Honzíka, jeho sourozence a babičku znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice. Jejich příběh začíná v momentě, kdy babiččina dcera odložila své děti do Klokánku. Babička se o tom dozvěděla náhodou na internetu a hned si pro děti přijela. Ty jí nakonec byly svěřeny do péče. Honzík byl poté, co ho maminka opustila, velmi ustrašený a bojácný, lpěl na babičce, schovával se za ni a velice se bál cizích lidí. Postupem času ale jeho obavy zmizely a dnes je z něj veselý a kamarádský kluk. S babičkou má opravdu úzký citový vztah a v její péči úplně rozkvetl. Společně bydlí v malém bytě 1+1, který se babička snaží zařídit podle potřeb svých vnoučat. Bohužel nemá dostatek peněz na to, aby dětem pořídila postele. Její příjem stačí na úhradu běžného živobytí, nábytek už je mimo její finanční možnosti. Proto doufám, že jí společně dokážeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,048 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzíka, kterého vychovává jeho babička

Tříletý Honzík vyrůstá se svým bráškou dvojčetem a sestřičkou u babičky. Ocitli se u ní poté, co je maminka odložila do Klokánku. Když se to babička dozvěděla, neváhala ani minutu a hned si pro svá vnoučata přijela. A dětem je u ní moc dobře.

Babička se snaží, aby Honzík i jeho sourozenci měli vše potřebné, není to ale vůbec snadné. Protože je na ně sama, stává se, že na něco občas nezbývají peníze. Děti toho moc nechtějí, jsou skromné, přesto jsou věci, bez kterých se neobejdou.

Děti u babičky nemají svůj pokoj, na to v malém bytě není místo, a bohužel nemají ani vlastní postele. Spí na starém gauči, který má však k pohodlnosti daleko. Babička ví, že nutně potřebují nové postele, bohužel na ně ale nedokáže ze svých malých příjmů našetřit. A právě v takových situacích je tady Patron dětí. Pomůžeme společně babičce v těžké životní situaci?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě