Dětská výživa a plenky pro maličká dvojčátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou výživu a plenky; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Ludmila Madejová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Ludmila Madejová, DiS.

vedoucí sociálně aktivizační služby

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a s rodinou spolupracuji v rámci sociálně aktivizační služby. Maminka, která vám vypráví svůj příběh, se nachází v nepříznivé sociální situaci. Bydlí ve vyloučené lokalitě, kde vychovává 8 dětí. Jediné, co pobírá, je rodičovský příspěvek, dávky hmotné nouze a přídavky na děti. Její přítel je ve výkonu trestu a na nezletilé děti nikterak nepřispívá. V minulém roce mamince lékaři oznámili, že má onkologické nemocnění, proto začala podstupovat chemoterapii. V průběhu léčby však zjistila, že je v jiném stavu, a musela léčbu přerušit. Interrupci podstoupit nemohla, jelikož by ji ohrozila na životě. Maminčino rizikové těhotenství bylo s takovýmto počtem dětí velmi náročné jak po finanční, tak i po psychické stránce. Podporu u své rodiny hledat nemohla, vyrůstala totiž v dětském domově. Děti se na své sourozence velmi těšily, mamince pomáhaly, ale také o ni měly veliký strach. Jedinou variantou porodu byl císařský řez, maminka ale byla upozorněna, že porod nemusí přežít. Po celkové anestezii ji nemohli probrat, proto následovalo oživování. Lékařům se sice podařilo vrátit maminku zpátky do života, ta však krátce po porodu prodělala infarkt myokardu. Dnes už je se svými dětmi naštěstí doma. Nyní se rozhodla požádat o pomoc s nákupem dětské výživy a plenek. Opět totiž podstupuje onkologickou léčbu a své děti proto nemůže kojit. Pomozme jí v této těžké životní situaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,537 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Onkologicky nemocná maminka vypráví příběh své rodiny

Vždycky jsem snila o velké rodině, nikdy mě ale nenapadlo, že jednou budu mít 8 dětí. Nejnovějšími přírůstky v naší rodině jsou čerstvě narozená dvojčátka Mireček a Naomi, na které se jejich sourozenci moc těšili. Neustále kolem nich pobíhají a nemohou se na ně vynadívat. Hodně se mi s nimi snaží pomáhat, za což jsem jim moc vděčná.

O svém těhotenství jsem se dozvěděla v době, kdy jsem procházela onkologickou léčbou. Samozřejmě jsem si říkala, že si děti nemohu nechat. Měla jsem nádorové onemocnění, prognózy byly nejisté a doma na mě čekalo 6 dětí. Lékaři mi ale potrat neumožnili s tím, že by mě takový zákrok ohrozil na životě. Musela jsem ale přerušit léčbu, protože ta zase ohrožovala mé ještě nenarozené děti.

A tak jsem strávila 9 měsíců na rizikovém těhotenství. Pravidelně jsem dojížděla na kontroly do 70 kilometrů vzdáleného města a náklady ohromně rostly. Na své děti jsem totiž sama a nemám nikoho, kdo by mi mohl finančně vypomoci. Otec dětí je ve výkonu trestu a neposílá mi žádné výživné. Jsem tak odkázána pouze na dávky hmotné nouze, přídavky na děti a rodičovský příspěvek.

Nejdůležitější pro mě teď je, aby dětem nic nechybělo. Moc si také přeji, abych se už konečně uzdravila. Po porodu jsem totiž prodělala infarkt myokardu. Pokračuji také v onkologické léčbě, která mi znemožňuje dvojčata kojit. Kupuji jim tak drahou kojeneckou výživu, což obrovsky zatěžuje náš rodinný rozpočet. Proto vás moc prosím o příspěvek. Sama teď všechno finančně nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě