Dětské kolo pro usměvavého Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Tomáš  Duška, DiS.
Patron příběhu

Bc. Tomáš Duška, DiS.

sociální pracovník

Komentář patrona

Románka a jeho maminku jsem poznal v rámci výkonu svého povolání sociálního pracovníka. Maminka se o svého syna stará sama, protože otec je ve výkonu trestu odnětí svobody. Bohužel se nacházejí v hmotné nouzi, takže na některé věci, jakými jsou např. volnočasové aktivity, v rodině nejsou peníze. Románek má sklony k tloušťce, proto je vhodné, aby se věnoval nějakému sportu. Rád by se naučil jezdit na kole, maminka ale na kolo nemá peníze, proto žádá o příspěvek Patrona dětí. Románek bude k jízdě na kole potřebovat speciální rukavici (nemá totiž prsty na levé ruce), kterou zajistí maminka. Na kolo už jí ale finance nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,746 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Románka, který si přeje jezdit na kole s větrem o závod

Pětiletý Románek je šikovný kluk, který se rád učí novým věcem. Moc se těší, až půjde do školy, na to si ale bude muset ještě rok počkat. Teď je z něj předškolák, na což je patřičně hrdý. Románek je v podstatě spokojený kluk, jen ho občas trápí to, že na levé ruce nemá žádné prsty. Narodil se totiž s vývojovou vadou, která mu v některých činnostech dost komplikuje život. Například pro jízdu na kole bude potřebovat speciálně ušitou rukavici, jinak kolo nedokáže řídit.

Speciální rukavice se už vyrábí, takže schází jen to kolo. Maminka, která je na péči o Románka sama, si však pořízení kola nemůže dovolit. Chtěla by dát ale Románkovi možnost věnovat se sportovní aktivitě, která ho bude bavit. Malý šikula má navíc sklony k tloušťce, a tak je opravdu důležité, aby se hýbal. A protože mamince po zaplacení všech složenek a nezbytných výdajů za bydlení a jídlo nezbývají na kolo peníze, prosí o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě