Dětský kočárek pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský kočárek; zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Aneta Johnová
Patron příběhu

Aneta Johnová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka zatím nenarozené Kristýnky přišla v listopadu roku 2019 k nám na Azylový dům spolu s dcerami Miládkou a Barčou (6 a 8 let) požádat o pomoc poté, co musely opustit byt, ve kterém bydlely spolu s otcem. Dostali se totiž do velkých finančních problémů, které již nedokázali sami zvládnout. Byly vyděšené a pod velkým stresem z toho, že se poprvé v životě ocitly v situaci, kdy neměly kam jít, kde spát. Starší dcera začala navštěvovat základní školu, mladší by měla letos nastoupit do první třídy a obě spolupracovaly s naším Dětským centrem. V průběhu pobytu si paní Barbora snažila zařídit všechno potřebné, komunikovala svou situaci s insolvenčním správcem, ale chvíli poté, co začala hledat zaměstnání, zjistila, že je potřetí těhotná. Od počátku věděla, že si miminko chce nechat, a doufala, že to bude chlapec, jak si přeje její druh. Nyní už víme, že paní Barbora čeká další holčičku, na kterou se těší oba rodiče i dvě straší sestry. Spolu s druhem se nyní snaží spořit finance na následné bydlení, kde by mohli žít zase všichni společně, což je jejich největším přáním. Vzhledem k finanční situaci rodiny je problematické zajistit dopředu všechny potřebné věci pro ještě nenarozené miminko. Největším výdajem by pro rodinu měl být právě kočárek pro malou, což je důvod, proč se obracíme na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,855 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví svůj příběh

Žiji momentálně krátkou dobu na Azylovém domě s dvěma dcerami. Starší dcera Baruška chodí do druhé třídy ZŠ, mladší Miládka by měla nastoupit v záři do první třídy. Před několika týdny jsem zjistila, že jsem znovu těhotná, a rozhodla jsem se, že si chci miminko nechat. Moje jediné finance jsou příspěvky na dcery a příspěvek na živobytí, za který nakupuji jídlo, drogerii a věci, které potřebuje Baruška do školy. Za zbytek peněz, doplácím nájem na Azylovém domě, protože doplatek na bydlení je nižší.

S příchodem miminka na svět se pochopitelně pojí i velké výdaje. Tím největším se jeví být koupě kočárku. Proto se s žádosti o pomoc obracím na vás. Budu nesmírně vděčná za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě