Diance na dopravu do školy a domů

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dopravu do speciální školy na příští školní rok; dar zajišťuje Farní charita Česká Lípa

Obrázek daru
Tomáš Gernat
Patron příběhu

Tomáš Gernat

rodinný přítel

Komentář patrona

Diana je po DMO a trpí hemiparézou, mentální retardací a poruchou autistického spektra. Její maminka ji vychovává sama společně s dalšími 2 dětmi. Diana teď musí dojíždět 20 km do speciální školy, což je pro maminku velký problém, protože nemá auto ani dostatek peněz na speciální dopravu. Doprava vychází na 2 000 korun měsíčně, což je nyní mimo její finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Dianka je čtrnáctiletá slečna, která spatřila světlo světa o tři měsíce dříve, než měla. Bohužel u ní došlo ke krvácení do mozku, což způsobilo rozvoj dětské mozkové obrny. Na tuto diagnózu se nabalily další – pravostranná hemiparéza (částečné ochrnutí pravé poloviny těla), mentální retardace, autismus a komplikovaná migréna.

Kromě Dianky mám ještě další dvě dcery, s nimiž jsem před dvěma lety odešla od jejich otce. Psychicky nás týral a pro děti byl takový život peklem. Teď už je nám dobře, i když jsme na všechno zůstaly samy.

Je pro mě těžké najít si normální práci se slušným platem, protože Dianka potřebuje moji péči. Její otec alimenty sice platí, ale velmi nepravidelně. Naše finanční situace tak není veselá, dokonce se teď musíme přestěhovat do levnějšího bytu. Tím se nám ale život zase o něco více zkomplikuje, a to kvůli dojíždění do speciální školy, kterou Dianka navštěvuje. V blízkosti našeho nového bydliště žádná speciální škola není, takže nám nezbývá nic jiného, než dojíždět 20 kilometrů do té původní.

Bohužel ale nemám auto a jako samoživitelka si nemohu dovolit zaplatit Diance žádný způsob dopravy. Proto prosím o pomoc s financováním tzv. sociálního automobilu, který by Dianku vozil do školy i ze školy, a to po celý příští školní rok. Tuto službu zajišťuje Farní charita Česká lípa.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě