Diance na školné a obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a obědy ve školce na celý rok

Obrázek daru
Bc. Jitka  Miková
Patron příběhu

Bc. Jitka Miková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Dianku znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice. Rodina je ve spolupráci s naším úřadem od března roku 2013. Dianka se narodila do prostředí věkově staršího otce a matky postižené úplnou hluchotou. Vzhledem k tomu, že se jedná o rodinu, která bydlí na ubytovně, nemá Dianka podnětné prostředí pro hru s ostatními vrstevníky, jelikož se zde vyskytují problémové rodiny. Proto jí nesmírně prospěje, když bude dále docházet do mateřské školy. Naučí se tam spolupracovat a prosazovat v rámci kolektivu, znalostně se dostane na stejnou úroveň jako její vrstevníci. Rodiče ale nemají dostatek peněz na to, aby Diance školku uhradili. Dianka je šikovné dítě, které však potřebuje více pozornosti, kterou jí v současné době rodiče nemohou poskytnout, a to z důvodu zhoršeného zdravotního stavu obou rodičů.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,160 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Dianky, jejíž rodiče bojují s řadou zdravotních problémů

Tříletá Dianka je veselá a aktivní holčička, které je dobře v dětském kolektivu. Každé ráno se těší, až si bude hrát ve školce s kamarády nebo si s paní učitelkou zazpívají a přečtou pěknou pohádku.

Dianka bydlí s maminkou a tatínkem na ubytovně. Maminka je neslyšící a trápí ji psychické problémy. Tatínek je už ve vyšším věku a potýká se s bolestmi zad a páteře – bolest je každodenní součástí jeho života. I když se oba snaží Diance věnovat, nemají tolik sil k tomu, aby ji rozvíjeli v činnostech, které tříleté dítě vyžaduje a potřebuje.

Pro Dianku je tak čas strávený ve školce hodně důležitý. Rozvíjí se a vzdělává po boku svých vrstevníků, které má opravdu ráda. Každý den se učí spoustu nových věcí, maluje, zpívá, tančí a vyrábí. Pro svůj rozvoj má ve školce všechno, co jí rodiče ve stejné míře dát nemohou.

Maminka s tatínkem však nemají finanční prostředky na to, aby Diance školku a obědy v ní zaplatili. S pomocí svojí patronky se naštěstí obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě