Dioptrické brýle pro autistu Jirku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Kateřina  Musilová
Patron příběhu

Kateřina Musilová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Jirka spolu se svojí rodinnou již několik let navštěvuje Rodinné Integrační Centrum. Má diagnostikovaný autismus, opožděný psychomotorický vývoj a dětskou mozkovou obrnu. K tomu ho trápí ještě vadu zraku – vidí špatně na blízko i do dálky, šilhá. Na očkách proto musí nosit brýle s vysokými půlenými dioptriemi. Jirka nedávno dostal předpis na nové, silnější brýle, maminka, která se o něj a jeho tři sourozence stará sama, však na brýle nemá dostatek peněz. Rozhodla se proto s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,313 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka, která bojuje s rakovinou, vypráví příběh svého synka

Jsem rozvedenou maminkou čtyř dětí. Tři z nich bohužel trpí autismem a kombinovaným postižením. Péče o ně pro mě není snadná, ale dělám, co můžu, aby byly šťastné a spokojené. V roce 2017 však do mého života vstoupila rakovina, se kterou stále bojuji. Náročná léčba mi bere spoustu energie, což nejpalčivěji pociťují právě děti. Mrzí mě, že už nemají tu aktivní a energickou mámu, zároveň ale věřím, že se mi všechny síly zase vrátí.

A proč vám tohle vlastně vyprávím? Potřebovala bych totiž pomoci s pořízením dioptrických brýlí pro svého jedenáctiletého synka Jirku. Jirka je autista s opožděným psychomotorickým vývojem a diagnózou dětské mozkové obrny. Kvůli těžké oční vadě a strabismu (šilhání) nosí brýle.

Aktuálně nám jeho oční lékař napsal předpis na silnější brýle, které mu však nemohu pořídit. Jirka má na jednom oku 3 dioptrie na dálku a 6 na blízko, na druhém oku 7 dioptrií na dálku a 4 na blízko. Potřebuje tak bifokální brýle, na které se v našem rodinném rozpočtu peníze nenajdou. Proto vás moc prosím o pomoc. Sama to v tuto chvíli nezvládnu.

P. S. Jméno dítěte v příběhu není skutečné, náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě