Dioptrické brýle pro cyklistu Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Nikola  Hrubá
Patron příběhu

Mgr. Nikola Hrubá

sociální pracovnice sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S Adámkovou maminkou jsem začala spolupracovat v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v lednu tohoto roku. Adámek má ještě brášku. Maminka se o chlapce stará sama, její bývalý partner jí však s výchovou pomáhá. Oba se snaží, aby dětem nic nechybělo, scházejí jim ale finance. S Adámkovým nástupem do školy se zjistilo, že špatně vidí a potřebuje dioptrické brýle, na ty doma bohužel nejsou peníze. Proto jsem mamince doporučila, aby se obrátila na Patrona dětí a zkusila získat potřebné finanční prostředky na brýle touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,143 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého aktivního synka

Osmiletý Adámek je moc rád venku, kde jezdí na kole. Občas ale také musí domů, kde na něj čekají domácí úkoly. Adámek chodí do 1. třídy a zpočátku to vypadalo, že mu učení vůbec nepůjde. Potom jsem však zjistila, že špatně vidí a nedohlédne na tabuli, takže jsme rychle pospíchali k očnímu lékaři. Ten mu zjistil oční vadu a předepsal brýle a okluzor.

V optice nám řekli, že k brýlím, jejichž cena je 2 992 korun, dostaneme ještě jedny za pouhých 151 korun, což je naprosto báječné. Adámek je totiž akční kluk, který pořád někde běhá a řádí na kole, takže se náhradní brýle hodí. Problém je však v tom, že mu je v tuto chvíli nemohu pořídit.

Jsem totiž samoživitelka se dvěma dětmi. Snažím se svoji situaci řešit, hodně mi s tím pomáhá naše sociální pracovnice, není to ale snadné. Bývalý partner by také rád pomohl, ani on však na brýle nyní nemá peníze. Protože se bez nich ale Adámek neobejde, rozhodla jsem se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě