Dioptrické brýle pro Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Michaela  Poláková
Patron příběhu

Michaela Poláková

zdravotní sestra v domácí péči

Komentář patrona

Eliška je úžasná malá slečna, která rozdává smích a pozitivní náladu všude, kde se ocitne. Seznámila jsem se s ní díky své práci zdravotní sestry v domácí péči. Mám ji v podstatě na starost. Její mamince pomáhám s ošetřovatelskou péčí i rehabilitací, která je nutná k zabránění Eliščiným kontrakturám a spasticitě. Eliška se moc ráda učí novým věcem a nikde nenajdete dítě, které by se do školy těšilo tak jako ona. Aby se ale studiu mohla věnovat naplno, potřebuje nové dioptrické brýle. Ty staré si bohužel poničila při úrazu. Rodiče na ně však nemají peníze, a tak prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své hendikepované dcerky Elišky

Moje třináctiletá Eliška je úžasná holka, která miluje písničky. Má také ráda různé zvukové hračky a někdy si hraje na paní učitelku.

Eliška se narodila už ve 27. týdnu a životem si nese dětskou mozkovou obrnu s postižením všech končetin, hydrocefalus, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku, a epilepsii. Nechodí, sama nesedí a v hlavičce má zavedený shunt, jež odvádí mozkomíšní mok z mozku do bříška. I přes to všechno je to ale veselá a upovídaná dívka, takové naše sluníčko.

Eliška má úžasného brášku Jirku, její dvojče, který také nemá jednoduchý život. Trápí ho ADHD, porucha pozornosti a různé poruchy učení. Pro Elišku je to ale ten nejlepší brácha na světě a při péči o ni mi často asistuje. Když není náš tatínek doma, pomáhá mi ji přenést do postele, zvládne ji i nakrmit a přebalit. Elišku zkrátka miluje a nedá na ni dopustit.

A proč vám o ní vlastně vyprávím? Eliška špatně vidí a neobjede se bez brýlí. Nedávno však měla úraz a brýle si rozbila. My si bohužel v tuto chvíli nemůžeme dovolit pořízení nových, Eliška bez přidaných dioptrií ale téměř nevidí. A tak moc prosíme o pomoc dárce Patrona dětí. Předem moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě