Dioptrické brýle pro introverta Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.
Patron příběhu

Jiřina Kucharik Dostálová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Péťa je čtrnáctiletý kluk, který toho má už hodně za sebou. Několik let strávil v Klokánku i dětském domově, nyní je ale naštěstí u maminky. Ta se v současné době rozvádí, a protože se nachází ve finanční tísni, přistěhovala se s Péťou do našeho azylového domu pro osamělé rodiče s dětmi. A tam jsem je oba poznala. Péťa je i přes všechnu nepřízeň osudu velký pohodář, který má své zájmy a koníčky. Ve škole mu to moc nejde, baví ho ale angličtina a počítače, což je kombinace, která mu dá v budoucnu možná šanci uplatnit se v nějakém grafickém studiu. Rád také skládá LEGO roboty, občas se mu podaří nějakého sehnat v second handu. Příležitostně navštěvuje nízkoprahové centrum, kde se mu moc líbí. Nyní potřebuje nové brýle. S těmi současnými špatně vidí, maminka ale na nové nemá peníze. Přišla totiž o práci a má velké dluhy, které se snažíme řešit. Péťa ale nové brýle nutně potřebuje a Patron dětí je pro něj jedinou možností, jak se k nim dostat, proto se na vás obracíme s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,260 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví o svém Péťovi, se kterým žije v azylovém domě

Čtrnáctiletý Péťa je velký pohodář, i když je pravda, že s ním občas zamává puberta. Rád kreslí, baví ho skládání lega a různých figurek robotů. Ve škole má nejraději angličtinu, s ostatními předměty se trošku pere. Je to spíše introvertní kluk, ve třídě má ale spoustu kamarádů.

V poslední době ho trápí jeho oči. Výrazně se mu totiž zhoršil zrak a už nedohlédne na tabuli. Lékařka mu předepsala silnější brýle, já mu je ale bohužel nemůžu pořídit. Momentálně se rozvádím, a protože na tom s Péťou nejsme finančně dobře, bydlíme v azylovém domě pro osamělé rodiče s dětmi. Ztratila jsem totiž práci a zatím se mi nedaří najít si novou, snažím se tak vyřídit si alespoň dávky hmotné nouze.

Když poplatím ty nejnutnější výdaje na život, nezůstanou mi na brýle peníze. Sociální pracovnice mi ale řekla o Patronovi dětí, a tak jsem se rozhodla zkusit své štěstí a požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě