Dioptrické brýle pro Johanku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle; dar zajišťuje Optika Letná

Obrázek daru
Mgr. Svatava Poulson
Patron příběhu

Mgr. Svatava Poulson

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Johanka je spolužačka mého syna. Pečuje o ni její babička. Johance byla zjištěna silná oční vada, vidí pouze na 30%. Vím, že babička se vnučce láskyplně snaží vynahradit absenci rodičů, hospodaří přitom s velmi omezeným finančním rozpočtem. Proto jsem jí doporučila projekt Patron dětí, který jí může s financováním brýlí pro vnučku pomoci. Je opravdu nutné urychleně korigovat vadu zraku.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,426 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví o své Johance

Jsem babičkou desetileté Johanky. Johanku mám od jejích 18 měsíců svěřenou do pěstounské péče, neboť její drogově závislí rodiče se o ni nestarají. Situace pro mě není jednoduchá, neboť jsem vdova, mám však skvělou rodinu, která mi v těžkých chvílích vždy pomůže. Snažím se Johance vynahradit smutný fakt, že není se svými rodiči. Je to moje šikovná holčička a dělá mi radost! Ačkoliv byla velmi malá, když zažila ošklivé chvíle, nese si následky stále s sebou. Je úzkostlivá, musí usínat při světle a těžce nese každý můj odchod. Sužují ji obavy, že ji zase někdo blízký opustí.

Vnučka si začala stěžovat na to, že špatně vidí a zjistilo se, že trpí silnou zrakovou vadou. Má pouze 30% zraku. Ačkoliv chodíme na pravidelné preventivní prohlídky k pediatrovi, lékař, učitel a ani já jsme vadu bohužel neodhalili. Je to zřejmě důsledek drogové závislosti rodičů. Nyní musíme okamžitě pořídit brýle, aby se Johance zrak dále nezhoršoval a mohla normálně fungovat.

Maminka Johančina spolužáka mi pomohla obrátit se na projekt Patron dětí. Za pomoc s úhradou nákladů za brýle budu velmi vděčná. Zbydou nám tak peníze na Johančiny kroužky i její další potřeby.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě