Dioptrické brýle pro Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
dětská lékařka, Liberec
Patron příběhu

dětská lékařka, Liberec

Matyáškova ošetřující lékařka

Komentář patrona

Matyášek je nedonošený chlapeček, který přišel na svět s porodní hmotností 1 400 gramů. Od narození potřebuje zvýšenou péči, rehabilitaci, péči neurologa a ortopeda. Jeho vývoj sice proběhl příznivě, bohužel má ale těžší zrakovou vadu, takže potřebuje speciální brýle. Rodiče dohromady vychovávají 3 děti, z nichž jedno je zdravotně postižené, takže se mají co otáčet, aby to finančně všechno zvládli. Momentálně ale potřebují pomoc s pořízením speciálních brýlí, které Matyášek nutně potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,128 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matyáška, kterého trápí oční vada

Sedmiletý Matyášek má moc rád pohádky. A protože už hezky čte, někdy předčítá svému malému bráškovi a ještě menší sestřičce. Matyáška také baví fotbal, takže jaro a léto tráví venku s míčem. Ke čtení a ke sportu ale potřebuje brýle, které momentálně nemá.

Matyášek se narodil předčasně, a i když mu lékaři prorokovali opožděný vývoj, Matyášek jim ukázal, že je velký bojovník, a své vrstevníky dohnal. Jediné, nad čím zatím nedokázal vyhrát, je jeho oční vada. Ta se v průběhu času mění, takže je potřeba poměrně často vyměňovat brýle.

Nyní nastal čas, kdy Matyášek potřebuje nové brýle, rodiče mu je ale nemohou pořídit. Jejich prostřední pětiletý syn trpí rovněž oční vadou, má diagnostikovanou středně těžkou mentální retardaci, problémy se sluchem a mnoho dalšího, a péče o něj významně zatěžuje rodinný rozpočet. Na brýle pro Matyáška tak nezbývají peníze. Pojďme mu na ně přispět!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě