společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Dioptrické brýle pro Milánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Radmila  Koutková
Patron příběhu

Mgr. Radmila Koutková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Milánka jsem poznala v našem Klubíčku, kam dochází na individuální školní přípravu. V průběhu minulého školního roku jeho paní učitelka zjistila, že vidí do vzdálenosti maximálně 1 metru a nedohlédne na tabuli. Oční lékař mu diagnostikoval tupozrakost a rodičům řekl, že Milánek potřebuje brýle o síle 10 dioptrií. Za půl roku, kdy se s Milánkem potkávám, měl z důvodu "zvykání" očí nejprve brýle se 6 dioptriemi, nyní nosí 7 dioptrií a ve výrobě má již brýle silné 8 dioptrií. A rodinu i nadále čeká zvyšování počtu dioptrií, a tím i koupě ještě několika nových brýlí. Navíc je potřeba, aby měl Milánek náhradní brýle např. ve škole, protože mu často vypadne sklíčko nebo šroubek a než dojde k opravě brýlí, prakticky nic nevidí. Mít brýle neustále na očích je pro něj zásadní. Pro rodiče se dvěma dětmi je to ale finančně nesmírně náročné. Proto se rozhodli s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,944 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Milánka, který trpí tupozrakostí a potřebuje silné dioptrické brýle

Osmiletý Milánek má oční vadu, která způsobuje, že bez brýlí vidí maximálně 1 metr před sebe. Ve škole tak nedohlédne na tabuli, což se odráží i na jeho prospěchu. S takto špatným zrakem mu ale hrozí nebezpečí i na ulici např. při přecházení.

Podle očního lékaře by měl nosit brýle s 10 dioptriemi. Protože je ale nutné, aby si Milánkovy oči na brýle zvykaly postupně, předepsal mu brýle s nižším počtem dioptrií a postupně jejich počet navyšuje. V praxi to znamená, že Milánek každých 3 až 6 měsíců potřebuje nová skla.

Milánkovi rodiče sice oba pracují, jejich příjmy však nejsou natolik velké, aby mu neustálou výměnu skel mohli financovat. Po dlouhém rozvažování se proto rozhodli požádat o pomoc dárce Patrona dětí. Váš finanční dar jim umožní pořídit další obroučky i skla s tím, že za ušetřené peníze časem uhradí jejich výměnu.

Pomozme a dejme Milánkovi šanci konečně vidět svět ve všech jeho barvách a obrysech.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě