Dioptrické brýle pro Milánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Radmila  Koutková
Patron příběhu

Mgr. Radmila Koutková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Milánka jsem poznala v našem Klubíčku, kam dochází na individuální školní přípravu. V průběhu minulého školního roku jeho paní učitelka zjistila, že vidí do vzdálenosti maximálně 1 metru a nedohlédne na tabuli. Oční lékař mu diagnostikoval tupozrakost a rodičům řekl, že Milánek potřebuje brýle o síle 10 dioptrií. Za půl roku, kdy se s Milánkem potkávám, měl z důvodu "zvykání" očí nejprve brýle se 6 dioptriemi, nyní nosí 7 dioptrií a ve výrobě má již brýle silné 8 dioptrií. A rodinu i nadále čeká zvyšování počtu dioptrií, a tím i koupě ještě několika nových brýlí. Navíc je potřeba, aby měl Milánek náhradní brýle např. ve škole, protože mu často vypadne sklíčko nebo šroubek a než dojde k opravě brýlí, prakticky nic nevidí. Mít brýle neustále na očích je pro něj zásadní. Pro rodiče se dvěma dětmi je to ale finančně nesmírně náročné. Proto se rozhodli s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,944 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Milánka, který trpí tupozrakostí a potřebuje silné dioptrické brýle

Osmiletý Milánek má oční vadu, která způsobuje, že bez brýlí vidí maximálně 1 metr před sebe. Ve škole tak nedohlédne na tabuli, což se odráží i na jeho prospěchu. S takto špatným zrakem mu ale hrozí nebezpečí i na ulici např. při přecházení.

Podle očního lékaře by měl nosit brýle s 10 dioptriemi. Protože je ale nutné, aby si Milánkovy oči na brýle zvykaly postupně, předepsal mu brýle s nižším počtem dioptrií a postupně jejich počet navyšuje. V praxi to znamená, že Milánek každých 3 až 6 měsíců potřebuje nová skla.

Milánkovi rodiče sice oba pracují, jejich příjmy však nejsou natolik velké, aby mu neustálou výměnu skel mohli financovat. Po dlouhém rozvažování se proto rozhodli požádat o pomoc dárce Patrona dětí. Váš finanční dar jim umožní pořídit další obroučky i skla s tím, že za ušetřené peníze časem uhradí jejich výměnu.

Pomozme a dejme Milánkovi šanci konečně vidět svět ve všech jeho barvách a obrysech.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě