Dioptrické brýle pro Míšu s oční vadou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Klíčová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Klíčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Míšu a jeho rodinu jsem poznala před dvěma lety, kdy maminka požádala o spolupráci s naší službou. Míša je nejstarší ze tří sourozenců. Rodiče si jej osvojili brzy po jeho narození a později se dočkal ještě dvou sourozenců. Michálek se zpočátku jevil jako naprosto zdravé miminko, postupem času se však u něj projevily zrakové a pohybové problémy. Ještě donedávna docházel kvůli oslabenému svalstvu na rehabilitace a má předepsaný speciální kočárek. Bylo mu také diagnostikováno ADHD s poruchou pozornosti a chování. Míša je krátkozraký a šilhá, proto musí nosit brýle. Nyní potřebuje nové, protože se však jeho rodina nachází ve finanční tísni, nemohou mu potřebné brýle pořídit. Z toho důvodu se nyní obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,560 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, kterého trápí řada zdravotních problémů

Sedmiletý Míša je veselý a chytrý kluk, který má vždycky nejvíce energie ze všech. Chvilku neposedí, a tak jeho rodiče ani moc nepřekvapilo, když mu lékaři diagnostikovali ADHD s poruchami pozornosti a chování.

Míša se do své rodiny dostal krátce po narození, kdy ho maminka s tatínkem adoptovali. Časem se rodina rozrostla ještě o další dvě děti. Míša má své sourozence moc rád a tráví hraním si s nimi spoustu času.

Míšu ale trápí oční vada. Nyní potřebuje nové brýle, v rodinném rozpočtu na ně však nejsou peníze. Maminka je na rodičovské dovolené s nejmladším synkem a tatínek je v evidenci úřadu práce. Najít si zaměstnání pro něj není snadné. Často je ho totiž potřeba doma, protože Míša a jeho mladší sestřička vyžadují speciální péči. Míšu kromě ADHD a oční vady trápí problémy s pohybem, a tak musí pravidelně cvičit a docházet na rehabilitace. Jeho sestřička má také řadu zdravotních problémů. S péčí o dvě hendikepované děti tak maminka potřebuje pomoci.

Rodiče byli doposud schopni hradit veškeré rodinné náklady včetně zdravotních potřeb sami. Znenadání se ale ocitli v obtížné životní i finanční situaci a nyní si nemohou dovolit Míšovi pořídit dioptrické brýle. Protože se ale bez nich Míša neobejde, obrací se jeho rodiče s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě