Dioptrické brýle pro Míšu s roztroušenou sklerózou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Soňa  Kolářová, DiS.
Patron příběhu

Soňa Kolářová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou statečné Míši jsem v kontaktu od dubna roku 2017 jako sociální pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Míša ve svých devíti letech onemocněla roztroušenou sklerózou a od té doby onemocnění probíhá v atakách, kdy průběžně dochází ke zhoršení a poté ke zlepšení jejího zdravotního stavu. Během roku bývá opakovaně hospitalizována. Onemocnění bohužel zasáhlo i oční nerv, takže Míša musí nosit brýle. A aktuálně potřebuje nové. Její maminka je však samoživitelka a kromě Míši pečuje o šestiletou Dominku a tříletého Danečka. Otci dětí nebylo z důvodu jeho komplikovaného zdravotního stavu stanoveno výživné. Maminka také opakovaně žádala o příspěvek na péči, ten jí ale byl vždy zamítnut. Proto bude vděčná za jakýkoli příspěvek na brýle, které Míša nutně potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,230 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné dcerky

Míša v létě oslavila své patnácté narozeniny. Je to veselé a statečné děvče, které se každý den pere s velkou bolestí. Zatímco jiné děti se po ránu probouzejí plné energie, Míše se vstává velmi těžko. Má oteklé klouby a bolesti hlavy, které se často projevují zvracením. A s těmito potížemi Míša žije den co den.

První zdravotní problémy se objevily v roce 2013. Míša byla vždy hodně aktivní dítě. Neustále někde běhala, jezdila na kole i na bruslích. Velkou vášní pro ni byly mažoretky, se kterými dokonce reprezentovala svoji školu. Najednou ale začala být strašně unavená, pořád ji bolela hlava a přestávala vidět na jedno oko. Se sportem tak musela skončit. To jsem ale ještě nevěděla, že nadobro.

Následovala řada vyšetření, na jejichž konci byla magnetická rezonance. Ta ukázala mnohočetná ložiska v hlavě, která zasáhla i oční nerv. Pořád jsem ale nevěděla, co to vlastně znamená. Pak mi lékaři řekli, že má moje holčička roztroušenou sklerózu. Jedná se o závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, tedy mozek a míchu. Onemocnění probíhá v různých etapách, kdy střídavě dochází ke zhoršování a zlepšování zdravotního stavu.

Míša se také potýká se špatným zrakem (má zelený zákal), poruchou štítné žlázy (nedávno s ní byla na operaci) a juvenilní idiopatickou artritidou, která postihuje zejména klouby. Poslední zmíněná nemoc Míše způsobuje obrovské bolesti.

Jak už jsem se zmínila výše, četná ložiska v hlavě zasáhla i oční nerv. Míša tak potřebuje brýle na blízko i na dálku. Nedávno dostala předpis na nové brýle, já jí je ale z finančních důvodů nemohu pořídit. Náklady na Míšinu léčbu jsou totiž obrovské. Navíc se o ni a její dva mladší sourozence starám sama. Jejich otec s námi nežije a výživné neplatí. Bohužel mu nebylo ani stanoveno, a to z důvodu jeho špatného zdravotního stavu.

Protože se nemám na koho jiného obrátit, prosím o pomoc vás. Míša brýle nutně potřebuje, sama jí je ale pořídit nedokážu. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě