Dioptrické brýle pro předškoláka Kryštofa

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle, dar zajišťuje Optika pro děti

Obrázek daru
Alena Fesslová
Patron příběhu

Alena Fesslová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kryštofa a jeho maminku znám už druhým rokem. Kryštof je moc šikovný předškolák a jeho maminka pracuje jako učitelka, ale bohužel jsou teď kvůli epidemii koronaviru oba nuceni zůstat doma. Jejich finanční situace není dobrá, maminka mi často volá s pláčem a je mi jich moc líto, ale já jim pomoci nemohu, protože mám početnou rodinu a mnoho vlastních starostí. Přála bych jim, aby se ta situace co nejrychleji přehnala, ale zatím žádají o pomoc zde. Jakýkoliv příspěvek jim ulehčí. Mnohokrát děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,499 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kryštofa, jehož maminka se nachází ve svízelné situaci

Kryštof je předškolák, který je vším fascinovaný. Rád rozesmává své okolí, s každým se seznamuje, miluje hudbu, přírodu, plavání, prostě všechno nové. Jeho maminka z něj má obrovskou radost. Celou republiku ale zasáhla epidemie koronaviru. Kryštof nemůže chodit do školky a jeho maminka, která pracuje jako učitelka, do práce. A pro rodinu nastaly těžké časy.

Finanční situace nebyla růžová ani před epidemií, neboť příjem maminky byl rozkolísaný. Na nájem a na jídlo jí často nezbývalo dost peněz, natož aby koupila Kryštofovi nějakou hračku, například vytoužené kolo. Ale teď, když je bez práce, je situace ještě obtížnější. Paní doktorka navíc nedávno předepsala Kryštofovi dioptrické brýle, bez kterých se mu bude jeho oční vada zhoršovat. A maminka na ně nemá ušetřenou ani korunu.

Protože Kryštof brýle opravdu nutně potřebuje, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Kryštofovy brýle bude moc vděčná. Doufá, že se tato situace brzy přežene, ale zatím to sama nezvládá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě