Dioptrické brýle pro přemýšlivého Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Bc. Veronika  Tichá
Patron příběhu

Bc. Veronika Tichá

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Honzovou rodinou jsem se poznala přibližně před rokem. Cílem naší spolupráce je zlepšit životní podmínky rodiny. Zaměřujeme se na úpravu bydlení, snažíme se o navýšení invalidního důchodu maminky a Honzu podporujeme ve vzdělávání, což znamená, že hledáme dobrovolníky na doučování a zajišťujeme kroužky. Honzovi i jeho mamince také poskytujeme psychologickou podporu. Honza je žákem 8. třídy a trápí ho zraková vada. Ve škole nedohlédne na tabuli a v knihách mu skáčou písmenka. Bohužel, rok od roku je jeho zrak horší. Potřebuje proto nové brýle, maminka si však jejich pořízení nemůže dovolit. Honzův otec sice posílá výživné v minimální výši, ani to však na brýle nestačí. Celkový příjem rodiny je minimální, mamince se daří zaplatit jen nejnutnější položky v rodinném rozpočtu. Na brýle tak peníze nezbývají. Ráda bych vás proto touto cestou požádala o příspěvek, protože Honza si podle mě pomoc opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,359 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzy, který potřebuje nové brýle

Čtrnáctiletý Honza je introvertní a přemýšlivý kluk, který tráví hodně času v přírodě. Téměř neustále má v ruce nějakou knihu, protože se rád pohybuje ve světě fantazie a dobrodružných příběhů. V poslední době má však se čtením potíže. Honza nosí brýle, jeho stávající jsou už ale slabé. Bohužel z nich i „odrostl“, takže ho tlačí za ušima. Ve škole navíc nedohlédne na tabuli.

Honza má podle posledního měření na pravém oku 2,75 dioptrie a na levém 3. Trápí ho také astigmatismus. Lékař Honzovi předepsal nové brýle, maminka na ně ale nemá peníze. Pobírá totiž jen invalidní důchod I. stupně a není pro ni snadné vše finančně zvládnout. A tak se obrací s žádostí o příspěvek na Patrona dětí. Pomozme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě