Dioptrické brýle pro prvňáčka Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Lenka Klíčová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Klíčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Anička je sedmiletá holčička, kterou znám od jejích pěti let. S rodinou jsme začali spolupracovat v rámci řešení vzdělávání dětí, kdy maminka požádala o pomoc s přípravou na jejich nástup do mateřské školy. Děti v té době nemohly do školky pravidelně docházet kvůli oslabené imunitě. Postupně jsme společně začali řešit také bytovou a finanční problematiku. Anička je chytrá, milá a veselá dívenka, kterou baví tanec, malování a rukodělná činnost. V září nastoupila do první třídy, kde si rychle zvykla. Byla jí ale zjištěna zraková vada, kterou je potřeba řešit brýlemi. Rodina však v současné době na zakoupení brýlí nemá finanční prostředky. Rodiče Aničky hradí skrze splátky několik exekucí a nedávno se jim narodila dcera, které jsou nyní 3 měsíce. Přestože některé děti brýle nosit nechtějí, Anička je opakem a za brýle, které nosí i její starší bratr, by byla velmi ráda, neboť by jí pomohly ve škole při učení. Věřím, že díky dárcům Patrona dětí je bude mít.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,590 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovné Aničky, která už nedohlédne na tabuli

Sedmiletá Anička ráda tančí, zpívá a maluje. Letos nastoupila do 1. třídy a zatím se jí ve škole moc líbí. Chodí také do družiny, kde se s kamarády kromě úkolů věnuje i různému vyrábění. Celý náš byt je ozdobený jejími krásnými výtvory.

Aničku ale trápí její oči. Už má za sebou lékařské vyšetření, které odhalilo oční vadu, malá výtvarnice tak potřebuje dioptrické brýle. Bez nich nedohlédne na tabuli. Její rodina na tom ale finančně není dobře a na brýle doma nejsou peníze.

Maminka s tatínkem vychovávají 4 děti, se kterými žijí v sociálně vyloučené lokalitě. Doposud se jim dařilo hradit všechny výdaje spojené se školou a péčí o děti, s narozením nejmladší dcerky se ale jejich finanční situace změnila. Rodiče se dohodli, že tatínek zůstane doma na rodičovské dovolené a maminka bude pracovat. Zatím je však evidovaná na úřadu práce a nedaří se jí najít zaměstnání.

Rodičům velmi záleží na vzdělání dětí, proto se rozhodli požádat o příspěvek na dioptrické brýle pro Aničku. Bez brýlí je Anička ve škole nesoustředěná, nedokáže opisovat věci z tabule, paní učitelku vidí rozmazaně. Pojďme jí společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě